Obietnice polityków SLD. Lewica i seniorzy.

Obietnice polityków SLD. Lewica i seniorzy.

14 października 2018 0 przez Głos Szczecina

Obietnice polityków SLD. Lewica i seniorzy. Jakie są pomysły lewicy na kolejną kadencję? Zapraszam do przeczytania artykułu w którym można znaleźć jak wiele pomysłów mają Przedstawiciele SLD, którzy pokazują, że stawiają głównie na dobro seniorów.

Obietnice polityków SLD. Lewica i seniorzy.
Politycy Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Szczecinie starają się przekonać, że niesamowicie zależy im na seniorach dlatego też chcą najlepiej jak tylko mogą zatroszczyć się o nich. W tym celu prezentują kilka pomysłów na to, aby życie starszych osób było łatwiejsze, a zarazem przyjemniejsze.
Dawid Krystek, który jest kandydatem lewicy na prezydenta Szczecina uważa, że jak najbardziej Jako SLD w zakresie polityki senioralnej mają się czym pochwalić. W swojej wypowiedzi podkreśla, że to właśnie dzięki nim w Szczecinie ma miejsce bilet seniora i ma on niezwykle dużą popularność, poprzez swoje funkcjonowanie. Dodatkowo podkreśla, że właśnie z tego biletu korzysta kilkanaście tysięcy mieszkańców w wieku 67 plus. Dodatkowym ich atutem jest również to, że udało im się stworzyć takie specjalne miejsce dla seniora, ponieważ w Szczecinie jest dużo parków aktywności seniora, z których jak najbardziej seniorzy bardzo aktynie korzystają, ponadto pomysł ten został zainicjowany kilka lat temu właśnie przez SLD. Jeszcze innym pomysłem, który jeszcze nie wszedł w życie, ale jest na razie w fazie pilotażu, to tak zwany przycisk życia.
Jakie są pomysły lewicy na kolejną kadencję? Przedstawiciele SLD cały czas stawiają między innymi na dobro seniorów do ich pomysłów należą między innymi: rozszerzenie biletu seniora na wszystkich emerytów, którzy skończyli 65 lat, rozwijanie parków dla seniorów, stworzenie klubu seniora przy każdej radzie osiedla.
Dawid Krystek w swojej wypowiedzi podkreśla również, że szpitale, które dzisiaj funkcjonują w Szczecinie, to szpitale będące w gestii samorządu województwa, jednak jest przekonany, że jeżeli miasto będzie miało takiego przyszłego marszałka jak Dariusz Wieczorek to funkcjonalność szpitali zdecydowanie się poprawi. Dawid Krystek w swojej wypowiedzi starał się przypomnieć, że kiedy Platforma Obywatelska z Polskim Stronnictwem Ludowym przejmowała szpitale w województwie zachodniopomorskim, to te szpitale nie były zadłużone, jak aktualnie. Także ich stan finansowy był zdecydowanie lepszy niż na chwilę obecną. Dawid Krystek dodał także, że tak naprawdę udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach może mieć tak naprawdę całe miasto i jak najbardziej obywatele powinni brać w nich udział. Także, aby miasto może między innymi zrobić: Po pierwsze-możemy wspierać programy profilaktyczne. Nie wszyscy zapewne sobie zdają sprawę z tego, że jest to niezwykle ważna inicjatywa. Na chwilę obecną w Szczecinie jest sześć takich programów.

Jednak jest ich zdecydowanie za mało cały czas są one potrzebne, trzeba wprowadzać nowe programy profilaktyczne, ponieważ są one tak samo ważne i potrzebne jak programy szczepieniowe. Dawid Krystek dodał również, że mają zamiar wspierania nie tylko szczepienia na grypę dla osób w podeszłym wieku, ale chcą także finansować szczepienia, które dzisiaj są dobrowolne, jest to coś zupełnie innego niż PiS. W swojej wypowiedzi dodał również, że jako miasto Szczecin są organem założycielskim i zajmują się nie tylko nadzorowaniem funkcjonowania Zakładów Opieki Zdrowotnej szkół wyższych. Każdy powinien wiedzieć o tym, że do takiego ZOZ-u może zapisać każdy mieszkaniec Szczecina. Dlatego też dodał, że zajmą się wsparciem, a zarazem rozwojem.

Dariusz Wieczorek, który jest przewodniczącym SLD w regionie i ubiegają się o kolejną kadencję w sejmiku, w swojej wypowiedzi szczególną uwagę zwrócił na to, że w 13 szpitalach, dla których organem założycielskim jest województwo zachodniopomorskie, zaledwie w jednym jest oddział geriatryczny. Jeden oddział jest to zdecydowanie za mało. Jak uważa Dariusz Wieczorek taki oddział powinien mieć dosłownie mówiąc każdy szpital.
W swoje wypowiedzi dodał również, że zdaje sobie sprawę z tego, że wymaga to zmiany sposobu finansowania takich oddziałów. Jednak podkreślił, że warto nad tym pracować. Dodał także, że zapewne udałoby się dojść do tego, by każdy szpital miał swój własny oddział geriatryczny jednak bardzo ważne jest to by odbyło się to wspólnie i w porozumieniu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Także jak widać pomysłów jest wiele. Zapewne wszyscy emeryci cieszą się, że ktoś o nich myśli, że chce im pomóc i wspierać ich. Dlatego też każdy, kto zdecyduje się na swojego kandydata, powinien się wybrać na wybory i na niego zagłosować, ponieważ nie oszukujmy się, ale zależy między innymi od tego nasza przyszłość. Warto zagłosować na taką osobą, która nie będzie jedynie mówić i obiecywać, ale również wykona i dotrzyma swojego słowa, chyba tak naprawdę to się najbardziej liczy. Jak wiadomo słowo jest droższe od pieniędzy a w szczególności nasi emeryci o tym wiedzą, ponieważ wiele lat chodzą już po świecie i zapewne nie raz spotkali na swojej drodze takie osoby, które dotrzymały swojego słowa oraz takie, które rzuciły słowa na wiatr i poszły w niepamięć, ponadto z obietnic nie zostało nic. Dlatego też warto się dokładnie zastanowić na kogo chcemy zagłosować i dokładnie przeanalizować jakie dobra nam oferują kandydaci.

 Artykuł powstał dzięki portalowi kredyt bez bik

0 0 votes
Daj ocenę