Napastnik zastrzelił dwoje Izraelczyków

Napastnik zastrzelił dwoje Izraelczyków

10 października 2018 0 przez Głos Szczecina

Napastnik zastrzelił dwoje Izraelczyków. zbrodni, jakiej się dopuścił był 23-letni Palestyńczyk. Izraelskich służby ratownicze Magen David Adom informują, że w niedzielnym ataku, które miało miejsce na Zachodnim Brzegu Jordanu od ran postrzałowych zmarli kobieta i mężczyzna byli oni w wieku około 30 lat.

Napastnik zastrzelił dwoje Izraelczyków

W niedzielę miało miejsce makabryczne miejsce, ponieważ doszło do postrzelenia dwóch Izraelczyków. Niestety zmarli, nie mieli najmniejszych szans na przeżycie. Jak podała izraelska armia, zostali oni postrzeleni przez Palestyńczyka na Zachodnim Brzegu Jordanu. Jest jeszcze jedna ofiara postrzału, jednak jest ona w ciężkim stanie, jest nią 54-letnia kobieta, natomiast rana postrzałowa nie jest na tyle niebezpieczna, ponieważ nie zagraża ona jej życiu. Niestety, ale nie udało się jeszcze uchwycić napastnika, który dopuścił się tak okropnej zbrodni, w której musiało umrzeć dwoje bezbronnych ludzi, a jedna osoba leży w ciężkim stanie.
Informacje na ten temat donosi rzecznik izraelskie armii Jonathan Conricus. Informuje, że zbrodni, jakiej się dopuścił był 23-letni Palestyńczyk, ponadto pracował z ofiarami w jednym zakładzie. Do postrzału doszło w strefie przemysłowej Barkan przylegającej do osiedla żydowskiego na Zachodnim Brzegu.

Atak ten armia określiła jako atak terrorystyczny, ponieważ jak wiadomo, miało na to wpływ wiele innych czynników. Jednak nie udało się dowiedzieć o innych szczegółach na ten temat, ponieważ nie zostały one ujawnione. Rzecznik izraelskie armii Jonathan Conricus w swojej wypowiedzi dodał, że „Miał miejsce atak, który nazywamy atakiem przeprowadzonym przez samotnego wilka”.

Izraelskich służby ratownicze Magen David Adom informują, że w niedzielnym ataku, które miało miejsce na Zachodnim Brzegu Jordanu od ran postrzałowych zmarli kobieta i mężczyzna byli oni w wieku około 30 lat. Ofiarą postrzału była również druga, 54-letnia kobieta, która w ataku odniosła poważne obrażenia, jednak jej życie nie jest zagrożone.
W tej sprawie wypowiedział się również Premier Izraela Benjamin Netanjahu, który wypowiadając się, użył słów, że ten atak potępia, a ponadto dodał, że nazywa ten atak „bardzo poważnym atakiem terrorystycznym”. Podczas swojej wypowiedzi przekonywał wszystkich, że sprawca na pewno zostanie odnaleziony i za swój czyn zostanie postawiony przed oblicze wymiaru sprawiedliwości.

Izraelskie media donoszą, że Palestyńczyk mieszkał w miejscowości o nazwie Kalkilji na Zachodnim Brzegu. Palestyńczyk nie powinien być ciężki do schwytania przez odpowiednie służby, ponieważ znany już jest siłom bezpieczeństwa.

Niestety Palestyńczyk po postrzale uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając żadnej pomocy ofiarom i do dzisiaj jest poszukiwany przez policję oraz wojsko.
Do tak tragicznego zdarzenia doszło w powstałym na początku lat 80. parku przemysłowym Barkan. Jest to miejsce, w którym blisko 5 tys. Palestyńczyków pracuje w firmach i zakładach należących do Izraelczyków.
Niezwykle okropna zbrodnia miała miejsce w niedzielę. Tak naprawdę dwoje bezbronnych ludzi straciło swoje życie, a jedna jest w ciężkim stanie. Rodziny zmarłych osób już nigdy ich nie zobaczą i zapewne jest to dla nich niezwykle straszna tragedia. Sprawca zastrzelił ich z premedytacją i zamiarem, nie zastanawiał się w ogóle nad tym, że robi coś złego. Jego los miejmy nadzieję, że zostanie jak najszybciej oceniony przez wymiar sprawiedliwości. Trzecia osoba, która znajduje się, aktualnie w szpitalu również nie wiadomo, w jakim jest dokładnie stanie, jedyną wiadomością jest to, że jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Tak okropne zachowania powinny być surowo karane przez wymiar sprawiedliwości. Ta sytuacja powinna dać do myślenia najwyższym władzom. Ponadto inne osoby, które nadal pracują w tym zakładzie, w którym odbyło się to morderstwo, zapewne nie będą spokojnie przychodziły do swojej pracy. Cały czas będą miały przed oczami zabójstwo, jakie miało miejsce, a ponadto będą przychodzić ze strachem i obawą, czy aby ich to samo nie spotka, czy aby nie znajdzie się znowu jakaś osoba, która danego dnia również ich zaatakuje i czy przypadkiem to oni nie będą ofiarami śmiertelnymi.
Musimy mieć nadzieję, że 23-letni Palestyńczyk zostanie jak najszybciej schwytany przez policję i wojsko. Miejmy również nadzieję, że podczas ucieczki, nie ucierpią również jeszcze inne osoby, które będą bezbronne i niczemu winne. Jest to po prostu straszne, że tak młody człowiek z zimną krwią i premedytacją chce zabić, nie tylko chce, ale również to robi. W ogóle się nie zastanawia, że może właśnie w tym momencie odbiera komuś mamę, tatę, żonę, męża. Taki czyn jest po prostu wręcz niewybaczalny. Taki czyn powinien być możliwie jak najsurowiej ukarany przez wymiar sprawiedliwości.

 
Artykuł powstał dzięki portalowi Tablety Tani