Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze

Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze

2 lipca 2018 0 przez Głos Szczecina

Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze to jeden z ważniejszych ośrodków rozwoju w tym mieście. Wiadomo powszechnie, jak ważny jest dla rodziców rozwój ich dzieci. Bardzo ważnym elementem jest to, aby dzieci rozwijały się w bezpiecznych i sprzyjających im warunkach. Każdy rodzić pragnie jak najlepiej wychować swoje dzieci i zapewnić im jak najlepsze fundamenty rozwoju. To właśnie w Młodzieżowym Domu Kultury dzieci mają bezpieczne środowisko, w którym mogą się nieustannie rozwijać.

Losy tego ośrodka pozostają niestety niepewne. Nie wiadomo bowiem, czy ośrodek nie zostanie przeniesiony, a fakt ten budzi sprzeciw obywateli. Młodzieżowy Dom kultury miałby dzielić teren z Gimnazjum nr 1 Mieszkańcy zgodnie uważają, że jest to bardzo potrzebne, aby ośrodek ten nadal funkcjonował. Pojawia się wiele pytań i elementów, które zastanawiają ludzi, czy będzie on nadal funkcjonował tak, jak funkcjonował do tej pory.

Mieszkańcy zastanawiają się więc jakie będą dalsze losy tego miejsca, a tym samym ich dzieci. Do tej pory mieliśmy możliwość korzystać z takich udogodnień, jak na przykład zajęcia plastyczne, które pomagały młodzieży w rozwijaniu w sobie zmysłów plastycznych, a tym samym pomagały wydobyć z nich największe talenty, jakich często oni sami w sobie nie widzieli. Muzyka to był kolejny talent, który można było w sobie rozwijać. Osoby, które pragną nauczyć się tańczyć też mogły rozwijać tam swój talent. Możliwości są znacznie większe i zapewniają duży rozwój młodzieży, która pragnie się rozwijać.

Często było to dla niektórych osób jedyne miejsce do rozwijania swoich umiejętności, a teraz nie wiadomo, jakie będą dalsze losy samego ośrodka, jak i również osób, które brały udział w licznych zajęciach. Pozostaje nam więc czekać na rozwój wypadków i przyglądać się, jakie będą dalsze losy tego wyjątkowego miejsca. Trzymamy zatem kciuki i liczymy na to, że młodzież nie zostanie pozostawiona sama sobie i że będzie się ona mogła rozwijać nadal przy pomocy Młodzieżowego Domu Kultury.