Jak zrewitalizować skórę przed ważnymi wydarzeniami?

Jak zrewitalizować skórę przed ważnymi wydarzeniami?

17 grudnia 2018 0 przez Głos Szczecina
W wielu przypadkach profesjonalne kuracje kosmetyczne przynoszą najlepsze rezultaty dopiero wtedy, gdy zdecydujemy się na serię zabiegów w salonie urody. Część metod gabinetowych można jednak wykonywać jednorazowo, w celu szybkiego poprawienia kondycji skóry w wybranym obszarze, np. w okolicach twarzy. Takie zabiegi są nazywane „bankietowymi” i sprawdzają się znakomicie m.in. przed ważnymi wydarzeniami.

Jak zrewitalizować skórę przed ważnymi wydarzeniami?

Niezależnie od tego, jakie okoliczności skłaniają nas do tego, aby szybko zrewitalizować skórę i poprawić niektóre mankamenty cery, zabiegi bankietowe to niewątpliwie ciekawa alternatywa dla ekspresowych kuracji pielęgnacyjnych w warunkach domowych. Podczas jednego spotkania w gabinecie można wtedy zredukować najbardziej widoczne niedoskonałości i, co bardzo ważne, nie przejmować się okresem rekonwalescencji po wizycie w salonie urody. Pytanie jednak, jakiego rodzaju zabiegi sprawdzą się przed ważnymi wydarzeniami? I które problemy skórne można wtedy zredukować?

Oczyszczający peeling wodno-tlenowy

Już samo określenie „peeling”, zwłaszcza w kontekście kuracji gabinetowej, może się kojarzyć z intensywnym złuszczaniem martwych komórek naskórka. Tak jest jednak najczęściej w przypadku zabiegów „mechanicznych”, np. mikrodermabrazji diamentowej. Co innego, gdy do oczyszczania i delikatnego złuszczania naskórka wykorzystuje się inne środki, np. sól fizjologiczną i specjalną dyszę, która aplikuje wspomnianą substancję przy pomocy sprężonego tlenu. Na tym polega oxybrazja, nazywana również peelingiem wodno-tlenowym. Ta kuracja pozwala nie tylko na usunięcie zanieczyszczeń i zniwelowanie stanów zapalnych, ale też na błyskawiczne odświeżenie, dotlenienie i nawilżenie skóry w obszarze zabiegowym. Co więcej, oxybrazja wyróżnia się bezinwazyjnością, a efekty jej wykonania są widoczne już po jednej wizycie w gabinecie kosmetycznym. Zaletą tej metody jest także fakt, że istnieje niewiele przeciwwskazań do jej zastosowania.

Szybkie odmłodzenie i nawilżenie skóry

Jeżeli nasza skóra wymaga przede wszystkim szybkiego i bezinwazyjnego nawilżenia, dobrym rozwiązaniem będzie zabieg gabinetowy, do którego wykorzystywane są profesjonalne preparaty o takim działaniu. Warto wówczas pomyśleć m.in. o kuracji polegającej na aplikacji kosmetyków z roślinnymi komórkami macierzystymi. Tym bardziej, że składniki znajdujące się w takich preparatach wykazują nie tylko właściwości nawilżające i regeneracyjne, ale też przywracają skórze jędrność oraz naturalny blask. Ponadto, podobne działanie będą miały zabiegi, w których stosuje się kosmetyki zawierające kawior czy ekstrakt ze śluzu ślimaka, m.in. infuzja tlenowa. W takich okolicznościach trzeba jednak zawsze wykluczyć ewentualne uczulenie na składniki aktywne, jakie są wykorzystywane w danej w kuracji.

Jak zrewitalizować skórę przed ważnymi wydarzeniami?

Delikatny zabieg z kwasem hialuronowym

Biorąc pod uwagę dzisiejszą kosmetykę czy medycynę estetyczną, kwas hialuronowy można uznać za jedną z najpopularniejszych substancji, stosowaną m.in. w walce z widocznymi objawami starzenia się skóry. Profesjonalne zabiegi z użyciem tego związku chemicznego nie muszą jednak polegać wyłącznie na jego wstrzykiwaniu. Kwas hialuronowy można też wykorzystać w delikatnych, bezinwazyjnych terapiach, sprawdzających się m.in. przed ważnymi wydarzeniami. Omawiana substancja jest wtedy albo aplikowana za pomocą specjalnego urządzenia (np. sonoforezy), albo po prostu wmasowywana manualnie.

Taka procedura zabiegowa pozwala nie tylko na intensywne nawilżenie oraz zredukowanie objawów stresu i zmęczenia, ale też na wygładzenie drobnych zmarszczek, wzmocnienie struktury skóry i poprawę jej gęstości. Ponadto, zastosowanie kwasu hialuronowego zapewnia lepszą ochronę przed wysuszaniem cery, co ma ogromne znaczenie w kuracjach bankietowych, które są przeprowadzane w okresie jesienno-zimowym.

Źródło artykułu o zabiegach bankietowych – gabinet Qclinique w Warszawie.

0 0 votes
Daj ocenę