Jak PiS chce ratować śródmieście. Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko prezydenta Szczecina

Jak PiS chce ratować śródmieście. Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko prezydenta Szczecina

30 października 2018 0 przez Głos Szczecina

Jak PiS chce ratować śródmieście. Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko prezydenta Szczecina, radnych miejskich oraz sejmikowych zajęli głos w sprawie, jak chcieliby uratować śródmieście. Jakie mają pomysły? Kto jest kandydatem? Zapraszam do przeczytania artykułu w którym można znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania.

Jak PiS chce ratować śródmieście

Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko prezydenta Szczecina, radnych miejskich oraz sejmikowych zajęli głos w sprawie, jak chcieliby uratować śródmieście. W swojej wypowiedzi dodali, że mają w planie wybudować toalety w lokalach, w których dotąd ich nie ma, a ponadto podkreślają, że do tchnięcia nowego ducha w centrum miasta chcą wykorzystać rządowy program Mieszkanie +. Także jak widać, brzmi to bardzo zachęcająco.

Głos w tej sprawie zabrał również mec. Bartłomiej Sochański, który również walczy o fotel prezydenta. W swojej wypowiedzi dodał, że jeżeli to właśnie on zostanie wybrany na prezydenta, to w przeciągu jego kadencji w Szczecinie chce, aby zostało zlikwidowanych 8 tysięcy kopciuchów i 6 tysięcy toalet (poza mieszkaniami-przypis AS), które trzeba zrobić, chce zrobić to po to, aby mieszkańcy żyli godnie. Ponadto rzeczą nieprawdopodobną dla niego jest to, że w mieście w XXI wieku, nie można wybudować boiska sportowego ani toalet. Nie jest w stanie zrozumieć takich problemów i tak naprawdę nie wie, na czym one tak naprawdę polegają.

Mec. Bartłomiej Sochański, który również walczy o fotel prezydenta, dodał również, że jak najbardziej pieniądze na renowację centrum się znajdą, ponadto będą pochodzić z czterech źródeł, a mianowicie: z budżetu miasta, z budżetu państwa, ze środków Banku Gospodarstwa Krajowego oraz z projektów publiczno-prywatnych podejmowanych razem z lokatorami.
Głos w tej sprawie zabrał również Marcin Pawlicki, który jest zastępcą prezydenta Piotra Krzystka ds. mieszkaniowych, a także jest kandydatem do rady miasta. W swojej wypowiedzi dodał, że tematyka rewitalizacji poruszana jest od kilku lat. Podkreślił również, że w jego pionie jest szczeciński TBS, które rewitalizację robi. W swojej wypowiedzi stara się wszystkim przypomnieć o rewitalizacji 9 kamienic przy ul. Pocztowej, przy ul. Bohaterów Warszawy. Dodaje, że zaczyna się to już w tym roku i będzie to robione cały czas i w dodatku kompleksowo.

Marcin Pawlicki w swojej wypowiedzi przypomina również o ul. Chodkiewicza czy zaczętej rewitalizacji kwartału 36 z miejscami podziemnymi. Ponadto dodaje, że na chwilę obecną jest zrewitalizowany kwartał turzyński, ale samo centrum miasta wymaga naprawdę ogromnych nakładów pracy. W Krynicy na Forum Ekonomicznym powstał nowy konkretny pomysł. Pomysł ten zapewne spodoba się większości, ponieważ Zarząd BGK zaproponował, aby w te zniszczone i opuszczone mieszkania nie stały na próżno i bez użytku, ale żeby w nich stworzyć program Mieszkanie +.

Takim pierwszym pomysłem, jak również zamiarem jest to, aby zająć się kilkudziesięcioma lokalami przy ulicach Edmunda Bałuki, Śląskiej, Jagiellońskiej.

Głos w tej sprawie zabrał również mec. Zbigniew Bogucki, który jest kandydatem do sejmiku zachodniopomorskiego. W swojej wypowiedzi skrytykował postawę PIS, ponieważ uważa, że Prawo i Sprawiedliwość kompletnie nie współpracują. Ponadto dodał, że jeżeli właśnie Prawo i Sprawiedliwość będzie tworzyć zarząd województwa, to będzie współpracowało z miastem. Jednak jak już dodał wcześniej, kompletnie nie widzi tej współpracy. Mec. Zbigniew Bogucki dodaje również, że nie widzi również żadnej współpracy Marszałka, który powinien współpracować z rządem a według Mec. Zbigniewa Boguckiego kompletnie nie widać tej współpracy. Dodaje również, że nie widać żadnego porozumienia z miastem, według niego nie wychodzi do miasta, nie zależy mu na współpracy nie tylko z rządem, ale także z miastem. Dodaje również, że aby zrewitalizować śródmieście, powinno dojść do odprowadzenia stąd ruchu. Mec. Zbigniew Bogucki dodaje, że sposób na to jest jak najbardziej i tym sposobem jest zachodnie obejście Szczecina, obwodnica śródmiejska, przekwalifikowanie „nadodrzanki” na drogę wojewódzką, aby móc skierować tam większe środki.

Także jak widać, pomysłów jest wiele. Padają również słowa krytyki. Wybory już lada dzień, ponieważ 21 października, także mamy jeszcze kilka dni, aby podjąć decyzję, na którego kandydata chcemy zagłosować. Pamiętajmy, że trzeba iść na wybory, ponieważ jest to nasz obywatelski obowiązek. Warto wiedzieć, że to właśnie od nas należy przyszłość naszego kraju czy na przykład naszego miasta, w którym mieszkamy.

Artykuł powstał dzięki portalowi Kasa na święta

0 0 votes
Daj ocenę