Jak i gdzie szukać ofert sprzedaży nieruchomości ze Szczecina?

Jak i gdzie szukać ofert sprzedaży nieruchomości ze Szczecina?

2 września 2018 1 przez Głos Szczecina

Obecne ceny nieruchomości na polskim rynku zachęcają do tego, aby inwestować w mieszkania oraz w domy. Jednak znalezienie idealnego lokum wcale nie jest takie proste – należy zwrócić uwagę na wiele istotnych czynników. I przede wszystkim – trzeba wiedzieć, gdzie szukać ofert.

 

Jak szukać ofert nieruchomości ze Szczecina?

Szukając ofert nieruchomości w Szczecinie najlepiej rozpocząć od sprawdzania ogłoszeń w internecie. Co prawda nadal są sprzedający, którzy swoje oferty tworzą w sposób tradycyjny (umieszczają anonse w gazetach lokalnych lub zostawiają informacje na ogólnodostępnych tablicach), jest ich jednak zdecydowana mniejszość.

A w jaki sposób rozpocząć poszukiwania? Serwisy z ofertami sprzedaży nieruchomości ze Szczecina można podzielić na 4 grupy: serwisy specjalistyczne, ogólnopolskie serwisy ogłoszeniowe, strony lokalne oraz strony biur nieruchomości. Co można znaleźć w każdym z nich?

Serwisy o sprzedaży nieruchomości

Najbardziej popularne serwisy o sprzedaży nieruchomości to m.in. otodom.pl oraz morizon.pl. Można przeglądać w nich oferty z całej Polski lub zawęzić poszukiwania do wybranego miasta, np. Szczecina. To na nich znajduje się najwięcej ogłoszeń, jednak wiele z nich pochodzi od biur nieruchomości oraz prywatnych inwestorów, którzy zajmują się kupnem i sprzedażą mieszkań/domów.

Ogólnopolskie serwisy ogłoszeniowe

Większość ogólnopolskich serwisów ogłoszeniowych posiada dział nieruchomości, a przykładami mogą być olx.pl, sprzedajemy.pl czy gratka.pl. Choć znajdują się tam oferty z całego kraju, to są one skupione na społeczności lokalnej. Co więcej, w przypadku sprzedaży nieruchomości w Szczecinie na https://sprzedajemy.pl/szczecin/nieruchomosci dodanie własnego ogłoszenia jest darmowe, dlatego często łatwiej jest tam znaleźć atrakcyjną okazję zakupu mieszkania czy domu od prywatnego właściciela.

Serwisy lokalne z ofertami nieruchomości

Ogłoszeń z ofertami nieruchomości można także szukać w serwisach lokalnych, jak np. szczecin.naszemiasto.pl lub szczecinlokalnie.pl. Choć znajduje się tam niewiele ofert w porównaniu do poprzednich propozycji, istnieje duża szansa, że zamieszczonych tam ogłoszeń nie znajdzie się w żadnym innym miejscu. Co więcej, są to najczęściej oferty od osób prywatnych.

Serwisy biur nieruchomości

Ostatnim z przedstawianych przez nas sposobów jest sprawdzanie stron biur nieruchomości, które zamieszczają informację o sprzedawanych przez siebie lokalach. Plusem jest to, że od razu można umówić się na spotkanie w dogodnym terminie, minusem natomiast fakt, że najczęściej mieszkania, domy czy grunty sprzedawana za pośrednictwem biur nieruchomości są droższe, ponieważ trzeba opłacić ich prowizję. Dodatkową zaletą skorzystania z tej możliwości może być natomiast to, że niektórzy pośrednicy podpisują z właścicielami lokali umowę na wyłączność, co oznacza, że tylko u nich można znaleźć wybraną ofertę.

Ogłoszeń o sprzedaży nieruchomości w Szczecinie nie brakuje, dlatego warto szukać korzystnych okazji. Szczególnie, że ceny mieszkań i domów są obecnie na atrakcyjnym poziomie.