Jak dynamicznie rozwijać swoje umiejętności w pracy i jak nie popaść w stagnację?

Jak dynamicznie rozwijać swoje umiejętności w pracy i jak nie popaść w stagnację?

2 września 2018 0 przez Głos Szczecina

W dzisiejszych czasach, aby doskonalić się zawodowo i dostawać kolejne awansy, bardzo ważne jest rozwijanie swoich umiejętności. W przeciwnym wypadku można zatrzymać się na jednym stanowisku, które na dodatek nie będzie wystarczająco zadowalające.

Szkolenia

Przede wszystkim bardzo ważne jest branie udziału we wszystkich szkoleniach organizowanych przez firmę, w której się pracuje. Każde kolejne szkolenie, to nowe umiejętności i nowe zaświadczenie potwierdzające ich posiadanie. W dzisiejszych czasach liczą się wszystkie możliwe certyfikaty, które są w stanie poświadczyć posiadanie określonych umiejętności.

Języki

W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest również znanie języków obcych. Każda rozwijająca się firma nawiązuje współpracę z zagranicą. Dlatego też rozwój w pracy będzie tutaj związany z nauką coraz to nowych języków obcych. Im więcej języków zna się chociażby w stopniu komunikatywnym, tym większe prawdopodobieństwo dostania awansu w firmie. Osoby ze zdolnościami językowymi są w dzisiejszych czasach poszukiwane i ich pensje również są wysokie.

Ciężka praca

Ponadto aby wybić się w określonej firmie, to niezwykle ważne jest przykładanie się do wszystkich zadań, które zostaną nam przekazane. Wszystko powinno się wykonywać bardzo rzetelnie, aby ostatecznie ktoś zauważył ciężko wykonywaną pracę. W tym trzeba być bardzo cierpliwym, ponieważ nawet jak pracownikowi wydaje się, że nikt nie zwraca na niego uwagi, to jest on cały czas obserwowany.

Konkursy w firmie

W dzisiejszych czasach bardzo często organizuje się różne konkursy na stanowiska w firmie. Brane są w tym momencie pod uwagę osoby, które zgłosiły swoją kandydaturę. Dlatego też bardzo ważne jest aplikowanie na lepsze stanowiska. Wiele osób zwyczajnie się boi i uważa że nie podoła konkurencji. Trzeba jednak uwierzyć w siebie, w swoje umiejętności i starać się najlepiej jak się da.

Dodatkowe zadania

Zazwyczaj doceniane są osoby, które robią coś ponad swoje obowiązki. Tak więc jeżeli istnieje możliwość wzięcia jakiś dodatkowych godzin w pracy, czy jakiś dodatkowych projektów, to warto się tego podjąć. Wtedy można pokazać, że jest się w stanie robić nie tylko to co zawsze, ale że posiada się umiejętność odnalezienia się w każdej sytuacji. Ponadto pracowitość jest zawsze doceniana przez pracodawców.

Nie bać się zmienić pracy

Ponadto w momencie, kiedy zauważy się, że w danej firmie nikt nas nie docenia, to nie powinno się bać poszukać innego stanowiska w innym miejscu. To, że w danej firmie szef nie docenia naszych umiejętności, wcale nie oznacza, że w kolejnej również nie zostaną one zauważone. W dzisiejszych czasach o pracę nie jest trudno, jeżeli tylko chce się pracować. Dlatego też nie warto zostawać w firmie, w której nie jesteśmy w stanie się rozwijać. Warto poszukać czegoś nowego, a może zdarzyć się nawet tak, że na sam początek dostanie się wyższą stawkę, niż w firmie poprzedniej. Dzisiaj to pracodawcy szukają pracowników, a nie na odwrót. Dlatego też jeżeli posiada się umiejętności i doświadczenie, to bez problemu znajdzie się pracę.

 

Artykuł powstał we współpracy z Mój Progres