Fundacja Ludziom Morza,  pomaga w organizowaniu zbiórki pieniędzy poszkodowanym.

Fundacja Ludziom Morza, pomaga w organizowaniu zbiórki pieniędzy poszkodowanym.

31 października 2018 0 przez Głos Szczecina

Fundacja „Ludziom Morza”, pomaga w organizowaniu zbiórki pieniędzy poszkodowanym. Komu pomaga Fundacja „Ludziom Morza”? Gdzie w tym roku można włączyć się w tą akcję? Zapraszam do przeczytania artykułu w którym będą odpowiedzi na te pytania.

Zbiórka dla ludzi morza i Wyklętych

Nie od dzisiaj jest organizowana zbiórka pieniędzy poszkodowanych w katastrofach i wypadkach na morzu oraz ich rodzinom. W zbieraniu pieniędzy od lat pomaga Fundacja „Ludziom Morza”, która powstała z inicjatywy spółki Euroafrica Linie Żeglugowe. Każdy, kto chciałby włączyć się w akcję i pomóc poszkodowanym ma tę możliwość, ponieważ wolontariusze jak co roku tak również i w tym roku będą kwestować na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie. Każdy, kto wybiera się na Cmentarz Centralny w Szczecinie, będzie miał możliwość przekazania pieniędzy, 31 października, ponieważ tego dnia wolontariusze będą się tam znajdywać. Można się również włączyć w akcję 1 listopada, ponieważ tego dnia, jak co roku, wolontariusze Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych będą zbierać datki podczas zbiórki „Przywracamy Pamięć o Żołnierzach Wyklętych”. Także wszyscy chętni mogą okazać swoją pomoc, ponieważ w tym roku będą obecni m.in. na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie oraz w Dąbiu. Nie liczy się to, kto da więcej, oczywiście liczy się każda złotówka, ponieważ ma ona ogromne znaczenie, ponieważ może naprawdę wiele pomóc, ale głównie liczy się gest, pamięć i chęć pomocy.

Głos w tej sprawie zabrał Grzegorz Kozak, który jest prezesem okręgu Szczecin ZŻNSZ. Jak poinformował, ludzie są naprawdę hojni i chętnie pomagają, co bardzo cieszy. Ponadto właśnie dzięki tej zbiórce udało się zorganizować serię wykładów na Pomorzu Zachodnim z historykami, którzy propagowali wiedzę o polskim podziemiu narodowym, ponadto udało się ufundować nagrobek dla bohatera, a mianowicie dla pułkownika Andrzeja Kiszki ps. „Dąb” oraz tablice w Katedrze Szczecińskiej ku czci oficerów i żołnierzy NSZ. Pieniądze są oczywiście ważne jednak nie najważniejsze, jednak dzięki nim istnieje możliwość pomocy w szerzeniu patriotyzmu oraz szerzenie pamięci o polskich bohaterach, którzy jak wiadomo, wiele zrobili dla naszego kraju.

Fundacja „Ludziom Morza” jest fundacjom, która w szczególny sposób wspiera z kolei osoby, które znajdują się w wyjątkowo trudnej sytuacji materialnej lub życiowej. Fundacja ta zbiera pieniądze, które później przekazuje tym, którzy potrzebują pieniędzy na drogie zabiegi medyczne, ponadto dzięki tej fundacji i zebranym przez nich pieniądzom osoby te mają możliwość kontynuowania swojej dalszej kuracji między innymi poprzez zabiegi rehabilitacyjne, mają możliwość zakupienia niezbędnego sprzętu, środków medycznych, a także leków, bez których tak naprawdę nie byliby w stanie w ogóle funkcjonować, ponieważ niezbędne im są do prawidłowego funkcjonowania. Ponadto fundacja ta zajmuje się fundowaniem stypendiów. Ogromnym dziełem jest to, że wspiera działalność stowarzyszeń, organizacji społecznych, placówek wychowawczych i opiekuńczych oraz służby zdrowia. Także właśnie te miejsca zawsze mogą liczyć na pomoc fundacji „Ludziom Morza”. Fundacja ta sama nie prowadzi działalności gospodarczej. Pieniądze, jakie posiada, są to darowizny i datki od firm, stowarzyszeń i osób fizycznych to właśnie od nich otrzymuje pomoc finansową, którą później przekazuje na wyżej wymienione cele. Co roku w zbiórce pieniędzy pomagają kwestujący wolontariusze fundacji, sumiennie pomagają w zbiórce potrzebującym co każdego roku. Tak również i w tym, roku można spotkać ich na Cmentarzu Centralnym, w pobliżu pomnika „Tym, którzy nie powrócili z morza”. Dla wszystkich zainteresowanych ważną informacją jest to, że jeżeli chcą się włączyć w akcje i chcę pomóc, to mogą to zrobić (31 października) w środę w godz. 10-16, właśnie tam odbędzie się publiczna zbiórka pieniędzy.

Także jak widać Fundacja „Ludziom Morza”, robi coś naprawdę pięknego, ponieważ dzięki nim wiele potrzebujących osób ma szansę na lepsze życie, na to, aby mogło w ogóle funkcjonować, ponieważ wiele osób nie stać na kosztowne zabiegi, rehabilitację, sprzęt, leki itp. Dlatego też warto dać od siebie odrobinę dobrego serca i wykazać się dobrą wolą i pomóc wesprzeć tę Fundację. Każda złotówka się liczy, nieważne ile kto da, ponieważ wiadomo, że jedną osobę będzie stać na to, że da 2, 5, czy 10 złotych a inną będzie staż na to, że da 100 złotych. Każdy pieniądz jest ważny i się niesamowicie liczy. Jednak dużo ważniejsze będzie to, że w ogóle będziemy uczestniczyć w tej akcji, ponieważ dzięki nam inna osoba będzie miała lepsze życie, będzie miała szansę na to, aby wyzdrowieć, a taki gest jest najlepszy i najpiękniejszy, ponieważ nie ma nic piękniejszego niż to, aby zrobić coś bezinteresownie dobrego dla drugiego człowieka. Należy pamiętać również o tym, że dobro wraca. Należy pomyśleć również o tym, że może przyjdzie taki czas, że również my będziemy potrzebować kiedyś pomocy, ponieważ nie mamy wpływu na nasze zdrowie, jednego dnia jesteśmy zdrowi, a drugiego dnia, możemy poważnie zachorować, potrzebując kosztownego zabiegu i drogich rehabilitacji i wtedy to właśnie nam inni ludzie pomogą, którym my kiedyś właśnie pomogliśmy, ponieważ nasz gest na pewno zostanie doceniony, będzie takim naszym dobrym uczynkiem.

Artykuł powstał dzięki portalowi Chwilówki na święta

0 0 votes
Daj ocenę