Bramy i ogrodzenia – wybór i zakup

Bramy i ogrodzenia – wybór i zakup

3 października 2018 0 przez Głos Szczecina

Chcąc wyraźnie zakreślić teren prywatny właściciele posesji stawiają bramę oraz ogrodzenie.

Jednak stawiając takie ogrodzenie należy pamiętać o tym, że najpierw powinien stanąć wykończony dom, ze względu na ryzyko powstałych na ogrodzeniu uszkodzeń. Najchętniej stawianym ogrodzeniem tymczasowym jest drut lub porządniejsza siatka, jest to stosunkowo tanie ogrodzenie, które nie wymaga bardzo częstej konserwacji. Do najchętniej stawianych ogrodzeń stałych należą ogrodzenia wykonane z aluminium, metalu, kamienia, drewna oraz ogrodzenia żywe-naturalne.

Na rynku dostępnych jest wiele różnego rodzaju ogrodzeń oraz bram wjazdowych wraz z furtkami. Ogrodzenie wybierane jest według uznania i gustu, często dopasowywane jest do elewacji budynku. Ogrodzenia wykonane z aluminium są efektowne ale niektóre z nich są drogie, to jeden z popularniejszych systemów grodzenia posesji. Są to ogrodzenia proste w montażu, produkowane ze stali lub aluminium, które montuje się komfortowo, z powodzeniem omijając wszelkie przeszkody. Ogrodzenia aluminiowe oraz panele wykonywane są zwykle z wysokiej jakości materiałów zazwyczaj ocynkowane, co zwiększa ich odporność na zmieniające się warunki pogodowe. Do ogrodzenia aluminiowego można dopasować metalową bramę przesuwną, montowaną na szynie z rzędem kółek.

Dostępne są także bramy dwuskrzydłowe otwierane do wewnątrz posesji, które są proste w użytkowaniu. Ogrodzenia betonowe stają się coraz popularniejsze ze względu na niezwykłą trwałość i efektywność. Wyjątkowo odporny typ ogrodzenia na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, nie traci swoich wyjątkowych walorów estetycznych. Doskonale chroni posesję oraz tłumi hałasy dobiegające z zewnątrz, ogrodzenie betonowe nie wymaga konserwacji są więc wydajne i praktyczne. Ogrodzenia wykonane z kamienia mogą być łączone wraz z metalowymi konstrukcjami, co nadaje ogrodzeniu styl oraz charakter. Ogrodzenia wykonane z drewna wspaniale komponują się w całość zielonej posesji, idealnie chronią działkę przed brudem, kurzem czy hałasem. Ogrodzenie drewniane można dopasować do własnych potrzeb gustu. Choć płot sztachetowy nie daje pełnej osłony posesji przed ciekawskimi spojrzeniami, to płot lamelowy zapewnia zwartą i pewną osłonę wewnętrzną.

fot. lakate.pl

 

0 0 votes
Daj ocenę