Boisko ZUT w Szczecinie

Boisko ZUT w Szczecinie

10 października 2018 0 przez Głos Szczecina

Boisko ZUT w Szczecinie — czy teren działki zostanie w końcu poddany rewitalizacji? Boisko przy Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie to działka, która już dłuższy czas stoi bez żadnego użytku, kandydaci do Rady Miasta chcą zacząć działać i domagają się rewitalizacji obszaru przy ZUT.

Boisko ZUT w Szczecinie

Członkowie partii “Nowoczesnej” i mieszkańcy nawołują do prezydenta Piotra Krzystka, że to najwyższy czas, by rozpocząć pracę nad zaniedbanym boiskiem w Szczecinie umieszczonym przy ulicy im. Fryderyka Chopina. Obszar kompleksu sportowego jest własnością Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie (ZUT) i nie wygląda najlepiej, jest bardzo zdewastowany i obrośnięty roślinnością. Uniwersytet Technologiczny podejmował już wiele prób sprzedaży terenu, lecz bezskutecznie, gdyż nie wzbudziło zainteresowania żadnego inwestora. Na obszarze działki ze względu na tutejsze warunki utworzyć można jedynie wszelkie obiekty sportowe. Jest to kolejny aspekt, który zniechęca potencjalnych kupców.

Jak twierdzi członek partii Koalicja Obywatelska Andrzej Radziwinowicz, kandydujący w obecnych wyborach samorządowych do Rady Miasta w Szczecinie, samorząd terytorialny miasta powinien zainteresować się obiektem — zakupić go, a następnie przywrócić teren do życia i umożliwić mieszkańcom Szczecina dogodne użytkowanie z niego. Jak podkreśla Andrzej Radziwinowicz to najwyższy czas by prezydent miasta Szczecin podjął jakieś kroki i obszar działki stał się zdatny do korzystania przez mieszkańców Szczecina i uczniów Uniwersytetu, ponieważ obecnie się marnuje. Byłoby to świetne rozwiązanie dla studentów ZUT, gdyż akademik uczelni jest położony naprzeciwko uniwersytetu i wolnym czasie na pewno chętnie by z niego korzystali i kompleks sportowy cieszyłby się uznaniem.

Uniwersytet ZUT w przeszłości podawał inwestorom chcącym zakupić teren boiska przy ulicy Chopina za kwotę siedmiu milionów złotych. Jeden z pracowników Urzędu Miasta Szczecin Sylwia Cyza-Słomska podała ostatnimi czasy wiadomość, że niebawem rozpoczną się negocjacje ze szczecińskim Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym dotyczące kupna działki. Na moment obecny nic nie jest pewne i niebawem zapadnie decyzja odnośnie do tego, czy teren zostanie kupiony.

Kandydat na radnego Miasta Szczecin Andrzej Radziwinowicz dodał również, że Samorząd Terytorialny w przypadku postanowienia, że obszar kompleksu boisk nie będzie odnawiany, powinien mimo to odkupić teren i zagospodarować w inny sposób, na przykład taki by wybudować w tym miejscu bloki mieszkalne. Według członka Koalicji Obywatelskiej to byłby równie dobry pomysł.

 

Artykuł powstał dzięki portalowi porównywarka cen