Blok porodowy Kliniki Położnictwa i Ginekologii na Pomorzanach jest rozwinięty i czeka na pacjentki.

Blok porodowy Kliniki Położnictwa i Ginekologii na Pomorzanach jest rozwinięty i czeka na pacjentki.

30 października 2018 0 przez Głos Szczecina

Blok porodowy Kliniki Położnictwa i Ginekologii na Pomorzanach jest rozwinięty i czeka na pacjentki. Gdzie rodzić w Szczecinie? Który szpital ma najlepsze warunki dla rodzących kobiet? Jakie się przedstawiają te warunki? Zapraszam do przeczytania artykułu już dzisiaj.

Gdzie rodzić w Szczecinie? Przegląd porodówek. Część III Pomorzany.
Zapewne wiele kobiet w ciąży zastanawia się, jakie są porodówki w Szczecinie i regionie? Wiele kobie również zadaje sobie pytanie, gdzie najlepiej rodzić? Każda z kobiet, która planuje swój poród i nie wie jeszcze, gdzie będzie rodziła, powinna zapoznać się z tym artykułem i zobaczyć, jakie są warunki na porodówce na Pomorzanach. Zapewne po przeczytaniu tego artykułu dużo łatwiej podejmie decyzje o miejscu, w którym będzie chciała rodzić.
Gdzie rodzić w Szczecinie? Przegląd porodówek Pomorzany.
Blok porodowy Kliniki Położnictwa i Ginekologii na Pomorzanach jest niezwykle rozwinięty, ponieważ pacjentki mają do dyspozycji cztery sale porodowe, a także niezależną salę operacyjną.

Pacjentki, które decydują się na skorzystanie właśnie z tych sal porodowych, mogą czuć się całkowicie bezpiecznie, między innymi dlatego, że są one kompleksowo wyposażone, między innymi posiadają one profesjonalny sprzęt położniczy, który jest przeznaczony tylko dla jednej pacjentki. Kolejnym udogodnieniem dla kobiety rodzącej jest to, że podczas każdego porodu pacjentkom może towarzyszyć jedna osoba towarzysząca. Pacjentki, które decydują się na poród w tej klinice, mogą czuć się całkowicie bezpieczne również z tego względu, że porody przebiegają zawsze pod nadzorem lekarza specjalisty w dziedzinie położnictwa i ginekologii.

Zespół dyżurowy, w skład którego wchodzi przynajmniej dwóch specjalistów z zakresu położnictwa i ginekologii są zawsze do dyspozycji pacjentek rodzących. Nie są oni dostępni tylko w godzinach dopołudniowych, ale również w trakcie dyżurów lekarskich, które trwają całą dobę. Ponadto pacjentki mogą liczyć na to, że w każdym momencie, jeżeli tylko tego potrzebują na bezpośredni i natychmiastowy kontakt z anestezjologiem i neonatologiem, jest to niezwykle ważne nie tylko dla pacjentki, która rodzi, ale również dla noworodka, ponieważ dzięki tym osobom mają zapewnione całkowite bezpieczeństwo.

Kobiety, które decydują się na poród właśnie w tej klinice, mogą być pewne, że zostanie im zapewniony pełen komfort, jeżeli chodzi o poród, ponieważ w klinice odbywają się porody w imersji wodnej, kobiety mają do swojej dyspozycji dostępne jednakowo znieczulenie przewodowe (zewnątrz oponowe), a także inne metody znieczulenia porodu dla każdej pacjentki nie tylko w przypadkach wystąpienia wskazań medycznych. Bardzo dużym udogodnieniem kliniki, jest to, że w obrębie bloku porodowego znajduje się sala operacyjna, jest to bardzo wygodne rozwiązanie nie tylko dla pacjentki, ale również dla lekarzy, ponieważ kiedy trzeba w szybkim tempie dokonać cesarskiego cięcia to dzięki temu, że blok operacyjny znajduje się tak blisko, to skraca się maksymalnie czas transportu i rozpoczęcia operacji, także ma to ogromny wpływ na bezpieczeństwo nie tylko u pacjentki, ale również dla noworodka, ponieważ jak wiadomo, jeżeli kobieta nie jest w stanie urodzić siłami natury, to do cesarskiego cięcia, powinno dojść jak najszybciej, aby nie doszło do różnego rodzaju komplikacji.

Kiedy już maleństwo przyjdzie na świat, to w większości przypadków, mama ze swoim dzieckiem przebywają razem przez całą dobę, w klinice panuje system rooming-in.

Wiadomo również, że bardzo ważne jest to, aby wszystkie mamy miały pewien komfort po porodzie, ponieważ wiele z nich ma problemy z poruszaniem się między innymi ze względu na ból, dlatego też kolejnym udogodnieniem dla świeżo upieczonych mam jest to, że w każdej sali znajduje się kącik do przewijania noworodka. Podczas pobytu w oddziale każda pacjentka otrzymuje nieodpłatnie zestawy reklamowe oraz czasopisma informujące o pielęgnacji noworodka i niemowlęcia, dzięki którym może poszerzyć swoją wiedzę, którą już wcześniej nabyła.
Jeżeli z dzieckiem jest wszystko w porządku, nie ma żadnych powikłań to w 1-2 dobie pobytu są wykonywane wszystkie niezbędne szczepienia oraz zostają pobrane badania przesiewowe, ponadto sprawdzany jest również, słuch dziecka.

Pobyt w oddziale trwa średnio 2 dni, nieco inaczej jest w przypadku kiedy było konieczne cesarskie cięcie, ponieważ po cięciu cesarskim 3 dni, oczywiście każda pacjenta ma prawo do decydowania o sobie, dlatego też ma ona prawo, na własne życzenia do wcześniejszego wyjścia do domu.
Także jak widać, porodówka na Pomorzanach, oferuje naprawdę rewelacyjne warunki wszystkim kobietom rodzącym. Zapewne kobiety, które przeczytają ten artykuł, bez najmniejszego zastanowienia będą już wiedziały, który szpital mają wybrać. Zapewne każda kobieta może czuć się tam bezpiecznie, ponadto nie tylko świeżo upieczona mama, ale również noworodek mają zapewnioną kompleksową opiekę, jak wiadomo jest to bardzo ważne. Szpital oferuje kompleksowe warunki, jeżeli chodzi o sam poród, ponieważ wszystkie urządzenia są niezwykle przydatne przy porodzie, które bardzo często w pewnym stopniu uśmierzają ból.

 
Artykuł powstał dzięki portalowi wiadomości Kołobrzeg