Atak w Szczecinie! Mężczyzna z siekierą

Atak w Szczecinie! Mężczyzna z siekierą

12 października 2018 0 przez Głos Szczecina

Atak w Szczecinie! Mężczyzna z siekierą i 140-litrami benzyny wtargnął do gmachu sądu! Mężczyznę obezwładniło dwóch przypadkowych petentów. 12 października tuż przed godziną 10:00, do gmachu Sądu Okręgowego w Szczecinie wtargnął mężczyzna z siekierą i kanistrami wypełnionymi benzyną. Ranił ochroniarza, jednak mężczyznę udało się obezwładnić. Policja próbuje ustalić motyw jego działania.

Atak w Szczecinie! Mężczyzna z siekierą

Atak w Szczecinie! Mężczyzna z siekierą i 140-litrami benzyny wtargnął do gmachu sądu! Mężczyznę obezwładniło dwóch przypadkowych petentów

12 października to data, którą pracownicy Sądu Okręgowego w Szczecinie przy ulicy Małopolskiej, prawdopodobnie zapamiętają na długo. Niebezpieczny mężczyzna uzbrojony w siekierę w piątek rano wtargnął do budynku sądu. Posiadanym narzędziem zaatakował ochroniarza – poszkodowany ochroniarz trafił do szpitala, a agresora obezwładniło dwóch przypadkowych petentów, którzy zauważyli całe zdarzenie i zachowali zimną krew.

Miał przy sobie siekierę, młotek i 140 litrów benzyny
Dokładnie o godzinie 9:47 drzwi szczecińskiego sadu przekroczył wydawałoby się, zwyczajny 43-letni mężczyzna. Przy sobie miał siekierę oraz młotek ciesielski. Nagle wyciągnął siekierę i ciosem narzędzia uderzył jednego ze strażników w okolicę żeber. Mężczyzna wybiegł wtedy na zewnątrz do swojego samochodu, skąd powrócił z dwoma kanistrami wypełnionymi benzyną. Mężczyznę udało się szybko unieszkodliwić dwom przypadkowym petentom sadu, którzy byli świadkami całego zajścia. „Uderzyłem go pięścią, a potem go przytrzymaliśmy. Policja była bardzo szybko” – mówił świadek zajścia. Poszkodowany ochroniarz został przewieziony do szpitala z obrażeniami klatki piersiowej oraz pleców, jednak jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Dlaczego mężczyzna zaatakował?
Jak na razie motywy działania napastnika nie są znane i będą w najbliższych dniach badane przez prokuraturę. Wiadomo, że zatrzymany rano mężczyzna jest psychiatrą i doskonale przygotował się do ataku na sąd. W jego samochodzie policja znalazła jeszcze 5 kanistrów pełnych benzyny, czyli w sumie napastnik przywiózł pod gmach 140 litrów. Nie wiadomo o co dokładnie mu chodziło, jedna świadkowie zdarzenia zeznają, iż mężczyzna krzyczał w gmachu sądu. Twierdził, że ktoś zrobił krzywdę jego rodzinie – możliwe, że chodzi o prowadzoną w sądzie sprawę. Tę kwestię również będzie sprawdzała policja.  Zachowanie mężczyzny wskazywało na to, iż mógł on planować podpalenie gmachu sądu w Szczecinie. Najprawdopodobniej napastnik zostanie nie tylko jak najszybciej przesłuchany, ale także poddany badaniom psychiatrycznym. Mężczyzna może być groźny dla otoczenia, dlatego z całą pewnością pozostanie w areszcie.

 

 

Artykuł powstał dzięki portalowi wonga logowanie