5 listopada Zostanie przeprowadzony remont w Zachodniopomorskim Oddziale NFZ w Szczecinie.

5 listopada Zostanie przeprowadzony remont w Zachodniopomorskim Oddziale NFZ w Szczecinie.

4 listopada 2018 0 przez Głos Szczecina

5 listopada Zostanie przeprowadzony remont w Zachodniopomorskim Oddziale NFZ w Szczecinie. Kiedy zostanie przeprowadzony remont w Zachodniopomorskim Oddziale NFZ w Szczecinie? Jakie zajdą zmiany? Zapraszam do przeczytania artykułu w którym będą odpowiedzi.

5 listopada Zostanie przeprowadzony remont w Zachodniopomorskim Oddziale NFZ w Szczecinie.

Remont NFZ w Szczecinie. Masz sprawę? Załatw ją korespondencyjnie.
Każdy, kto planuje załatwić sprawę w NFZ w Szczecinie, koniecznie powinien się jak najszybciej zapoznać z tym artykuły, ponieważ ze względu na remont szykują się zmiany, które będą związane z obsługą interesantów. Remont, jaki zostanie przeprowadzony, będzie dotyczył sali obsługi świadczeniobiorców, w Zachodniopomorskim Oddziale NFZ w Szczecinie, w związku z tym wszyscy interesanci będą obsługiwani w tymczasowych pomieszczeniach. Ważną informacją jest również to, że remont potrwa od 5 listopada do połowy grudnia tego roku.
Głos w tej sprawie zabrała Małgorzata Koszur z NFZ w Szczecinie w swojej wypowiedzi podkreślił, że jeżeli sprawy nie wymagają wizyty osobistej, to zachęca wszystkich do tego, aby załatwili ją korespondencyjnie ze względu na to, że istnieją pewne utrudnienia związane z remontem. Oczywiście NFZ w Szczecinie postanowił usprawnić całą tę procedurę i w związku z zaistniałą sytuacją zostanie przygotowana skrzynka podawcza, do której osoby będą mogły wrzucić wniosek, zlecenie, skierowanie czy formularz będzie to idealne rozwiązanie dla osób, które nie będą chciały zbyt długo oczekiwać na obsługę przy stanowisku.

NFZ w Szczecinie zapewnia wszystkich interesantów, że sala, która zostanie oddana, do użytkowania warta będzie tych aktualnych utrudnień, ponieważ w wyremontowanej sali będą się znajdywać wygodne i estetyczne meble, ponadto praca zostanie zdecydowanie usprawniona poprzez nowocześniejsze systemy informatyczne, ponadto sala będzie zdecydowanie lepiej urządzona, przyjazna, a także bardziej funkcjonalna.
Dlatego też w związku z planowanym remontem, wszyscy interesanci są proszeni przez NFZ w Szczecinie, że jeżeli nie muszą załatwiać danej sprawy osobiście to bardzo dobrym rozwiązaniem zarówno dla NFZ, jak i interesanta będzie załatwienie sprawy korespondencyjnie, ponieważ interesant dzięki temu, nie będzie musiał tracić, swojego cennego czasu, oczekując w kolejce. Także każdy wniosek o EKUZ interesant będzie mógł wysłać tradycyjną pocztą, e-mailem, faksem lub złożyć w Internecie, przez profil zaufany. Dodatkową informacją jest to, że z tej ostatniej możliwości interesant może skorzystać także poprzez założenie konta w ZIP, czyli Zintegrowanym Informatorze Pacjenta. Z tradycyjnej poczty można skorzystać wtedy, kiedy interesant chce wysłać skierowanie na leczenie uzdrowiskowe, zlecenie na wyrób medyczny, formularz unijny.

Potwierdzone zlecenie, gotowy EKUZ, zarejestrowany wniosek unijny, zostaną wysłane pod wskazany adres zwrotny. Mimo tego, że sprawy będą składane nie osobiście, ale korespondencyjnie NFZ w Szczecinie gwarantuje i zapewnia, że wszystkie sprawy zostaną załatwione rzetelnie i niezwłocznie, a dokumenty odesłane pocztą, także interesanci mogą być naprawdę spokojni, o to, że żadna ze spraw nie umknie.
Nowa Sala Obsługi, która zostanie wyremontowana, będzie wyposażona w wygodne i estetyczne meble. Ponadto kolejnym udogodnieniem dla klientów będzie to, że zostaną zwiększone stanowiska obsługi klienta z 8 do 9, które zostaną dostosowane do standardów RODO, ponadto każdy z tych stanowisk będzie gwarantował i zapewniał ochronę prywatności. Ponadto Sala ta nie będzie skupiskiem wszystkich osób, ponieważ zostaną wydzielone strefy dla osób, które będą oczekiwały. Klienci zdecydowanie będą mieli łatwiejszy dostęp do kancelarii, będzie to wyglądało w ten sposób, że zostanie umiejscowiony punktu podawczy na Sali Obsługi, zostanie on usytuowany, tuż przy wejściu, dzięki temu klienci nie będą musieli jak do tej pory, przemierzać całej Sali, tak aby móc złożyć dokumenty w kancelarii. Nowa sala będzie przede wszystkim przestrzenna, co umożliwi interesantom swobodne poruszanie się, a także przemieszczanie do wyznaczonych stanowisk, ponadto będą mieli tę pewność i gwarancję, że wszelkie sprawy zostaną załatwione w sposób poufny. Także zapewne warto poczekać do połowy grudnia, ponieważ wszyscy interesanci będą zadowoleni z nowej wyremontowanej Sali, w której będzie się znajdywał profesjonalny sprzęt, estetyczne i przyjazne miejsce, w którym interesanci będą czuć się nie tylko komfortowo, ale również całkowicie bezpiecznie.

NFZ w Szczecinie planuje również dalsze prace, jednak interesanci nie muszą się martwić, ponieważ nie będą się one wiązać z tak poważną reorganizacją stanowisk, jak będzie to miało miejsce teraz. Ważną informacją jest to, że są one planowane na początek 2019 roku. Kolejny udogodnieniem dla interesantów będzie również to, że nie będą musieli już jak do tej pory ręcznie otwierać drzwi, ponieważ zostaną zamontowane automatycznie przesuwane drzwi, dzięki którym interesanci będą mieli łatwiejszy dostęp do pomieszczeń, w szczególności zdecydowanie ułatwi to poruszanie osobom, które poruszają się z wózkami dziecięcymi, na wózkach inwalidzkich, o kulach czy za pomocą balkoników. Ponadto jak dodaje Koszur ulegną modernizacji również systemy informatyczne, oczywiście również wpłynie to pozytywnie na pracę w NFZ w Szczecinie, ponieważ dzięki temu praca będzie zdecydowanie sprawniejsza, a interesanci będą dużo szybciej obsługiwani.

Artykuł powstał dzięki portalowi Pożyczki darmowe

0 0 votes
Daj ocenę