31 października, był dniem, kiedy można było składać wnioski o świadczenie wychowawcze.

31 października, był dniem, kiedy można było składać wnioski o świadczenie wychowawcze.

25 października 2018 0 przez Głos Szczecina

31 października, był dniem, kiedy można było składać wnioski o świadczenie wychowawcze. Kiedy był ostateczny termin składania wniosku o świadczenie wychowawcze z programu rodzina 500 plus? Jakie było konsekwencje nie złożenia? Zapraszam do przeczytania artykułu.

Złóż wniosek, żeby nie stracić. Ostatni moment.
Wiele osób niestety ze względu na swoje codzienne zabieganie i inne okoliczności zapomniało, a może obudziło się, że 31 października, był dniem, kiedy można było składać wnioski o świadczenie wychowawcze z programu Rodzina 500 plus na kolejny okres rozliczeniowy, po to, aby otrzymać pieniądze z wyrównaniem. Statystyki pokazują, że w Szczecinie wiele osób kompletnie o tym zapomniało i niestety złożenie wniosku o świadczenie wychowawcze z programu Rodzina 500 plus na kolejny okres rozliczeniowy pozostawiło na ostatnią chwilę, ponieważ w ubiegłym tygodniu do Szczecińskiego Centrum Świadczeń drogą elektroniczną złożono aż czterysta takich dokumentów.
Program 500 plus cały czas trwa i osoby mogą cały czas do niego dołączać, jednak powinny wiedzieć o tym, że jeżeli złożą raz ten wniosek, to muszą go później regularnie ponownie składać, w określonych terminach jest to naprawdę bardzo ważne, ponieważ za swoje przeoczenie i nieuwagę można naprawdę sporo stracić. Ważną informacją jest to, że wrzesień był ostatnim miesiącem, w którym wypłacone zostało świadczenie wychowawcze na podstawie dotychczas złożonego wniosku. Każdy, kto chce nadal otrzymywać świadczenie 500 plus na swoje dzieci lub dziecko powinien również widzieć o tym, że musi złożyć wniosek na nowy okres, który trwa od 1 października 2018 r. do września 2019. Rodzice i opiekunowie mieli naprawdę bardzo dużo czasu, aby taki wniosek złożyć, ponieważ od 1 lipca 2018 r. wnioski były w urzędzie przyjmowane elektronicznie, natomiast od 1 sierpnia, można było złożyć wniosek papierowo. Także rodzice, czy opiekunowie mieli ponadto wybór i mogli swobodnie sobie wybrać, które rozwiązanie jest dla nich wygodniejsze. 31 października jest dniem, kiedy minął ostateczny termin składania wniosków, po to, aby została zachowana ciągłość wypłat. Dlatego też, kto wywiązał się z wyżej wymienionych terminów, może być spokojny, ponieważ otrzyma swoje pieniądze jeszcze dziś z wyrównaniem od października. Jednak niestety wiele osób, które przeoczyło i przegapiło terminy złożenia wniosków, otrzyma wypłaty od miesiąca, w którym złoży wniosek.

Głos w tej sprawie zabrał Maciej Homis, który jest rzecznikiem SCŚW, w swojej wypowiedzi dodał, że w Szczecinie od 1 lipca złożono 20 530 wniosków. Ponadto aktualnie z programu korzysta 20 287 rodzin w naszym mieście, świadczeniem 500 plus jest objętych 28 187 dzieci.
Statystyki pokazują, że na koniec 2016 roku z programu korzystało 22 951 rodzin, w drugim okresie oświadczeniowym, jednak kiedy zaszły zmiany w przepisach i uszczelnieniu systemu w roku 2017, było to 19 949 rodzin.
W celu przypomnienia dla wszystkich rodziców i opiekunów jest to, że wnioski w formie papierowej można składać w Szczecińskim Centrum Świadczeń, w tym celu odpowiedzialne są za to trzy punkty na terenie miasta, a mianowicie: w głównej siedzibie SCŚ przy ul. Kadłubka 12, w godz. 7. 30-16, w filii SCŚ przy ul. Kaszubskiej 30 w godz. 7.30-16 oraz w SCŚ Prawobrzeże przy ul. Rydla 39/40 (filia UM) w godz. 08-16. Oczywiście, jeżeli rodzice bądź opiekunowie nie mają możliwości osobistego złożenia wniosku, mogą to zrobić za pośrednictwem poczty, wystarczy, że wyślą dokumenty na adres: Szczecińskie Centrum Świadczeń, ul. Kadłubka 12, 71-521 Szczecin.
Jak wiadomo, w dzisiejszych czasach, żyjemy w dobie internetu, dlatego też wiele osób, nie lubi bądź nie chce czekać w długich kolejkach zarówno w urzędach, jak i na poczcie, dlatego też idealnym rozwiązaniem dla takich osób jest innowacyjny sposób, jakim jest wysłanie dokumentów drogą elektroniczną, ponadto osoby te mają wybór, ponieważ mogą to zrobić na dwa różne sposoby. Pierwsze z nich jest to, że osoby mogą wysłać wniosek przez systemy bankowości elektronicznej, natomiast drugi sposób polega na tym, że można wniosek wysłać przez portal Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Emp@tia.
Ważną informacją dla wszystkich tych, którzy pobierają świadczenie, z programu 500 plus jest to, że w przypadku tych wniosków, które zostały złożone w październiku wypłata świadczenia za październik, listopad i grudzień nastąpi najpóźniej do 31 grudnia. Natomiast wnioski, które zostały złożone w listopadzie i kolejnych miesiącach wypłata świadczenia nastąpi od miesiąca złożenia wniosku, bez wyrównania.
Także jak widać terminowość składania wniosków, jeżeli chodzi o świadczenie, z programu 500 plus jest niezwykle ważne, dlatego też czasami lepiej przełożyć inną mniej ważną sprawę na później a zająć się tymi pilniejszymi, ponieważ nie jest przyjemne, kiedy okazuje się, że nie otrzymamy tego wyrównania. Należy przestrzegać przepisów dat, ponieważ za nieuwagę, nierozwagę można naprawdę słono zapłacić, a nie oszukujmy się w dzisiejszych czasach, tak naprawdę każdy grosz jest ważny, ponieważ dzieci dorastają i wydatków jest coraz to więcej, chociażby ze względu na ich różnorodne potrzeby, które właśnie dzięki programowi 500 plus dużo łatwiej jest zrealizować, dlatego też nie należy tracić tych pieniędzy przez tak banalną rzecz, jak zapomnienie o dacie złożenia wniosku.

Artykuł powstał dzięki portalowi Kredyty na sms

0 0 votes
Daj ocenę