300 PLUS WNIOSEK ONLINE:

300 PLUS WNIOSEK ONLINE:

10 października 2018 0 przez Głos Szczecina

300 PLUS WNIOSEK ONLINE: Jak złożyć wniosek o 300+ TERMINY WYPRAWKA DLA UCZNIA 8.10.2018. JAK ZŁOŻYĆ WNIOSEK o 300 PLUS ONLINE? Wniosek 300 Plus DLA KOGO ŚWIADCZENIE 300 PLUS?

300 PLUS WNIOSEK ONLINE

Jeżeli chodzi o wniosek 300 plus, to można go składać od 1 lipca, wniosek ten należy również rozumieć w ten sposób, że jest to wyprawka dla ucznia, która wynosi 300 złotych, stąd też właśnie nazwa 300 plus. Artykuł ten pokaże dokładny proces składania wniosków ONLINE w Internecie oraz jakie są terminy 300 Plus. Materiał ten również pokaże Wszystkie informacje dotyczące składania wniosków ONLINE o 300 plus. Wszystkie osoby, które są zainteresowane właśnie tą sprawą, znajdą tutaj informacje, które będą dotyczyły terminu wypłacania świadczenie 300 plus, a także materiał ten odpowie, dosłownie mówiąc, na wszystkie pytania. Między innymi w tym materiale będzie można znaleźć odpowiedzi na takie pytania, jak: czy 300 plus będzie wypłacane przed 1 września 2018. Jak złożyć

wniosek online?
Jak wiadomo, 300 plus, jest to nowy rządowy program, czyli innymi słowy „Dobry start”. Dzięki temu programowi rodzice otrzymują dla swoich dzieci jednorazową wypłatę, która wynosi 300 złotych. Jest to świetne rozwiązanie, ponieważ dzięki tym pieniążkom rodzice są w stanie zorganizować wyprawkę dla swojego ucznia. Rodzice mogą korzystać z tego świadczenia od momentu, kiedy dziecko pójdzie do szkoły, aż do ukończenia 20. roku życia, lub 24. roku życia w przypadku dzieci niepełnosprawnych. W tym przypadku nie jest brany pod uwagę dochód rodziny. Każdy rodzic ma prawo do tego rodzaju świadczenia.

JAK ZŁOŻYĆ WNIOSEK o 300 PLUS ONLINE?
Aby móc złożyć online wniosek 300 plus to jak najbardziej istnieje możliwość złożenia go poprzez rządową platformę „Empatia” – www.empatia.mrpips.gov.pl. Strona ta jest bardzo dużym udogodnieniem dla rodziców, ponieważ na stronie tej kreator, który pomaga w wypełnieniu wniosku. Ważną informacją jest to, że aby można było skorzystać z rządowej platformy „Empatia” – www.empatia.mrpips.gov.pl to w pierwszej kolejności należy założyć tam konto. Można to zrobić przy użyciu profilu zaufanego lub certyfikatu kwalifikowanego.

Na ten temat również wypowiedział się Maciej Homis, rzecznik prasowy Szczecińskiego Centrum Świadczeń, który dodał, że wstępne oszacowanie wskazuje, że w Szczecinie świadczenie to przysługuje około 46 tysięcy dzieciom. Dodatkowym udogodnieniem dla wszystkich rodziców jest to, że już od poniedziałku wszyscy rodzicie, mają możliwość, składania wniosków, przez systemy bankowości elektronicznej lub przez portal Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Emp@tia czy portal ePUAP.

Wniosek 300 Plus DLA KOGO ŚWIADCZENIE 300 PLUS.
Świadczenie to jest świadczeniem jednorazowym, które jest wypłacane raz w roku i to przed rozpoczęciem roku szkolnego, tak, aby wszyscy rodzice mieli możliwość na spokojnie skompletowania całej wyprawki dla swojego dziecka.

Świadczenie to ma przysługiwać każdemu dziecku w wieku szkolnym do ukończenia 18. roku życia.
Dodatkowym atutem tego świadczenia jest to, że otrzyma je każdy rodzic, ponieważ nie jest wymagany w tym przypadku żaden dochód, czyli rodzice, nie muszą spełniać żadnych kryteriów.

Jeżeli osoby złożyły wniosek zarówno w lipcu, jak i w sierpniu to świadczenie to otrzymały do końca września. Ważną informacją jest to, że aby otrzymać to świadczenie, to najpóźniej wniosek ten należy złożyć do 30 listopada.

Jeżeli chodzi o Szczecińskie rodziny, to właśnie w ramach programu 300 plus, innymi słowy „Dobry start”, to rodziny te otrzymają około 14 mln zł.
Szczecin od 1 sierpnia daje możliwość również złożenia wniosków osobiście, jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych rodzin, które nie potrafią się poruszać po internecie lub po prostu wolą wszelkie formalności złożyć osobiście. Miejsce, gdzie można składać właśnie te świadczenia, to punkty Szczecińskiego Centrum Świadczeń: Główna siedziba SCŚ – ul. Kadłubka 12, w godz. 7:30 – 16:00; Filia SCŚ – ul. Kaszubska 30 – w godz. 7:30 -16:00; SCŚ Prawobrzeże – ul. Rydla 39/40 (filia UM) – w godz. 08:00 – 16:00. Istnieje jeszcze inna możliwość złożenia wniosków, ponieważ można to zrobić za pośrednictwem poczty, wysyłając wniosek na adres: Szczecińskie Centrum Świadczeń, ul. Kadłubka 12, 71-521 Szczecin.

PROFIL ZAUFANY JAK ZALOGOWAĆ SIĘ DO SYSTEMU 300 PLUS.
ePUAP jest to skrót, z którego wywodzi się nazwa Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej. ePUAP jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich tych osób, które lubią rozwiązywać wszystkie sprawy właśnie za pośrednictwem internetu bez wychodzenia z domu. ePUPAP daje możliwość załatwienia wielu spraw w różnych urzędach przez internet, w wybranym przez nas czasie i w dowolnym miejscu.
ZAŁÓŻ PROFIL ZAUFANY PRZED PRZYSTĄPIENIEM DO PROGRAMU 300 PLUS.
Aby założyć, profil zaufany należy wykonać kilka bardzo prostych kroków:
– w pierwszej kolejności należy, kliknąć przycisk, zarejestruj się,
– następnie należy kliknąć odnośnik Chcę logować się certyfikatem kwalifikowanym,
– po czym należy wypełnić formularz,
– następnie kliknij, zarejestruj się,
– po tych czynnościach pojawi się komunikat z prośbą o wpisanie kodu autoryzacyjnego. Należy wpisać kod,
– ostatni krok polega na tym, że Wyświetli się kolejny komunikat z prośbą o wykonanie trzech kroków. Jeśli je wykonasz — kliknij Potwierdź wykonanie kroków.
300 PLUS: JAK ZŁOŻYĆ WNIOSEK ONLINE PRZEZ INTERNET, Jeżeli masz już konto na „Empatii”, to zaloguj się, a następnie:
– po pierwsze Na stronie głównej należy wybrać rodzaj wniosku „Dobry start”,
– po drugie należy przygotować potrzebne informacje (adres e-mail, numery PESEL swój i dzieci, adresy szkół, numer rachunku, na który ma być przekazywane świadczenie),
– po trzecie należy wpisać nazwę miejscowości, w której znajduje się urząd/instytucja, do której chcesz złożyć wniosek,
– po czwarte należy wybrać z listy właściwą dla siebie instytucję/urząd, do której wniosek zostanie złożony. Ważnie: musi to być urząd właściwy ze względu na miejsce Twojego zamieszkania, (a nie zameldowania), od tego bowiem zależy czy Twój wniosek trafi do właściwego urzędu,
– po piąte należy wpisać lub wybrać wszystkie niezbędne informacje,
– po szóste należy przejść do zakładki „Dokumenty robocze”, zaznacz „Wniosek o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego” i kliknij „SZCZEGÓŁY/WYŚLIJ”,
– po siódme koniecznie trzeba sprawdzić, czy na wskazany we wniosku adres mailowy otrzymałeś Urzędowe Potwierdzenie Przedłożenia (UPO),
– po ósme Na swój adres e-mail dostaniesz powiadomienie, że masz nową wiadomość w portalu „Emp@tia”.

 

 

 

 
Artykuł powstał dzięki portalowi Towarzystwo Pożyczek Wzajemnych opinie