To lubimy – Domino’s Pizza w Szczecinie

To lubimy – Domino’s Pizza w Szczecinie

26 stycznia 2017 1 przez Głos Szczecina

Królowa dań fast food, niekwestionowany lider weekendowych spotkań, najczęściej zamawiane danie – do domu, do pracy, na wielogodzinne burze mózgów i długie wieczory przed egzaminami. Pizza… bez wątpienia znają ją wszyscy i wszędzie, uwielbiają duzi i mali, zajadają się nią gwiazdy, celebryci i tzw. statystyczny obywatel.

Nic więc dziwnego, że podobnie jak kobiety, zakochani czy górnicy również pizza ma swoje święto – warto wiedzieć, że Międzynarodowy Dzień Pizzy przypada 9 lutego. To świetna okazja, aby bez wyrzutów sumienia (ach te kalorie) spałaszować okrągły przysmak, np. w popularnej w Szczecinie pizzerii Domino’s (Rostocka 15 i Rydla 38).

O pizzy to i owo…
Czas oczekiwania na zamówioną w Szczecinie pizzę Domino’s wynosi maksymalnie 30 minut. To zaledwie mgnienie oka w porównaniu z wielowiekową historią tego przysmaku – wypiekane placki z dodatkami znano już w starożytności. Sama nazwa liczy sobie już grubo ponad 1000 lat – słowo piza pojawia się w zapiskach z 997 r. Zanim chwycimy w dłoń aromatyczny trójkąt obłożony ulubionymi dodatkami oddajmy pizzy co królewskie i poznajmy niekoniecznie historię, ale kilka interesujących faktów oraz ciekawostek.

Na przykład – kto wie dlaczego najpopularniejsza pizza nazywa się Margherita? Otóż nazwa tego klasycznego neapolitańskiego rarytasu liczy sobie prawie 130 lat i nadano ją na cześć włoskiej monarchini Margherity Sabaudzkiej. Odwiedziła ona w 1889 roku Neapol i tam skosztowała pierwszej współczesnej pizzy przygotowanej specjalnie dla niej przez niejakiego Raffaelo Esposito. Co ciekawe, mimo iż pizza to typowo włoski przysmak, nie tylko mieszkańcy słonecznej Italii mogą poszczycić się wyjątkowymi osiągnięciami na cześć pizzy. Okazuje się, że najszybciej na świecie pizzę zjadł Kanadyjczyk, a najwięcej suto obłożonych placków konsumują… Norwegowie (5,4 kg rocznie na osobę). Zwracając honor Włochom trzeba przypomnieć, że są autorami największego placka na świecie – imponujące 40 metrów średnicy! Nie można również odmówić „pizzowych” zasług Amerykanom, którzy odkryli pizzę dla siebie i świata. To właśnie w Stanach kultowe margherity i inne wariacje na temat stały się najpopularniejszym daniem fast food, a pizza na wynos w kartonowym pudełku stąd wyruszyła na podbój świata.

Domino’s Pizza – jest się czym pochwalić!
Amerykańskie korzenie ma równie sieć Domino’s Pizza, która może poszczycić się prawie 60-letnią historią. Pierwsze lokale powstały w latach 60-tych XX wieku, a nazwę, którą dziś znamy wymyślił właściciel Tom Monaghan w roku 1965. W Polsce marka jest obecna od 2011 roku i przez cały czas „trzyma fason” dzięki złotej zasadzie – najlepsza pizza tylko z wyśmienitych składników. Szczecinianie doskonale wiedzą, że niezależnie od tego czy chodzi o zamówienie z dostawą do domu czy też na miejscu, ich ulubiona pizza będzie wykonana z dobrej mąki, pachnących pomidorów, najlepszego sera, mięsa lub warzyw. W pizzerii w Szczecinie, podobnie jak w każdym lokalu pod szyldem Domino’s, działa tzw. Pizza Theatre, który pozwala podziwiać sztukę przygotowania włoskiego przysmaku. Można śmiało powiedzieć, że wizyta w szczecińskiej pizzerii Domino’s to świetny pomysł, nie tylko na popołudnie 9 lutego.

Pizza to idealny wybór
Każdego dnia na całym świecie sprzedawanych jest ok. 13 milionów pudełek zawierających najsłynniejszy, włoski placek. Robi wrażenie, prawda? Warto wiedzieć, że sieć Domino’s ma w tym swój ogromny udział – sprzedaż dzienna na skalę światową przekracza 1 milion! Nic dziwnego, że na hasło pizza Szczecin wiele osób bez wahania wskazuje właśnie pizzerię z charakterystycznym logo w kształcie kostki domino. Margherita, pizza hawajska, New Yorker, a może Veggie Supreme? Pyszne menu, w którym poza pizzą znajdziemy także znakomite wrapsy, desery i sałatki, do wglądu w pizzerii oraz na stronie http://dominospizza.pl/.