Szkolenie w Szczecinie? Zobacz, gdzie najlepiej je zorganizować!

Szkolenie w Szczecinie? Zobacz, gdzie najlepiej je zorganizować!

6 października 2017 0 przez Głos Szczecina

Organizacja szkolenia to, wbrew pozorom, niełatwe zadanie. Choć z pozoru może wydawać się banalnym przedsięwzięciem, każdy, kto kiedykolwiek podejmował się organizacji eventu wie, że problemy lubią pojawiać się nagle, w dużej liczbie i to najlepiej tuż przed rozpoczęciem wydarzenia. Dlatego też w tym tekście postanowiliśmy pomóc wszystkim organizatorom szkoleń w Szczecinie w znalezieniu najlepszej sali szkoleniowej – o czym pamiętać i którą wybrać?

Wybór sali szkoleniowej – dlaczego jest taki ważny?
Dobra sala szkoleniowa to absolutna podstawa udanego szkolenia.

Wielu polskich przedsiębiorców narzeka na szkolenia i mówi, że nie dają one spodziewanych efektów. Należy jednak zwrócić uwagę, że na ogół problemem nie jest samo wydarzenie, a sposób, w jaki zostało przeprowadzone. Jednym z podstawowych elementów dobrego szkolenia jest, obok szkoleniowca, pomocy naukowych oraz merytorycznego programu, odpowiednie pomieszczenie. Może ono w znaczny sposób utrudnić lub wspomóc przebieg kursu i wpłynąć na jego efekty. Nauka w zbyt zimnym, gorącym lub dusznym pomieszczeniu nie będzie efektywna, tak samo jak próby pracy bez nagłośnienia, sprzętu do ćwiczeń czy przy niekomfortowym ustawieniu krzeseł. Dlatego też tak ważne jest, by wybrać dobrą salę szkoleniową – mówi specjalista z firmy Salerezerwacje.pl.

Jak szukać dobrej sali szkoleniowej?
Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie własnej i dobrze wyposażonej sali szkoleniowej. W większości przypadków trzeba jednak posiłkować się wynajmowaniem pomieszczeń. Możliwości w tej kwestii są w zasadzie dwie – można samemu szukać odpowiedniej sali, albo skorzystać z oferty profesjonalnych firm oferujących wsparcie w tym zakresie. To drugie rozwiązanie, mimo że wymaga pewnych nakładów, pozwala na bardzo szybkie wybranie odpowiedniej lokalizacji. Warto w tym miejscu też dodać, że w takim wypadku nie musimy się martwić o jakość usług czy niesłowność wynajmującego. Czy jednak w Szczecinie w ogóle jest z czego wybierać?

Na pewno pod względem liczby dostępnych sal szkoleniowych czy konferencyjnych Szczecin nie może się równać z większymi miastami, jak Warszawa czy Kraków. Jednak mimo to nikt nie powinien mieć problemu z poszukaniem odpowiedniej dla siebie opcji. Oczywiście najliczniej reprezentowane są sale niewielkie, o pojemności do 25 osób. Mniej jest większych pomieszczeń szkoleniowych, jednak jeśli liczba gości nie przekroczy 50, to nie mamy się raczej czym martwić. Najtrudniej będzie w przypadku sal większych, jednak i w tym przypadku pozostaje do wyboru kilka opcji. Warto podkreślić, że mówimy tu jedynie o salach naprawdę dobrze wyposażonych, w których flipchart, rzutnik czy internet są standardowym wyposażeniem – dodaje specjalista z firmy Salerezerwacje.pl.

Wynajęcie sali szkoleniowej w Szczecinie na pewno nie będzie więc problemem nie do przeskoczenia. W mieście tym można bowiem skorzystać z dość bogatej oferty naprawdę dobrych pomieszczeń, które gwarantują wszystko to, czego będą potrzebować zarówno uczestnicy, jak i prowadzący.