Tandemowe skoki spadochronowe – niezapomniane doświadczenie w przestworzach

Tandemowe skoki spadochronowe – niezapomniane doświadczenie w przestworzach

26 września 2016 0 przez Głos Szczecina

W poszukiwaniu niezwykłych doznań warto wziąć pod uwagę skoki spadochronowe. Teraz, aby skorzystać z tej rozrywki, nie trzeba jednak wcale brać udziału w drogich szkoleniach i mieć odpowiedniej kondycji i stanu zdrowia, ponieważ można skorzystać ze skoków tandemowych.

Skoki spadochronowe w tandemie to kapitalna propozycja dla tych, którzy mają ochotę na przeżycie podniebnej przygody – to specjalny rodzaj skoków ze spadochronem, które odbywają się w dwójkę. Skaczą instruktor oraz pasażer, którzy połączeni są uprzężą tandemową. Wówczas za wszystkie kwestie techniczne odpowiada instruktor, więc od pasażera nie wymaga się niczego więcej poza odwagą, by zrobić krok w przestworza.

Do skoków w tandemie nie potrzeba żadnego szczególnego przygotowania, wcześniejszych badań lekarskich czy treningów. To właśnie powoduje, że są one dostępne dla niemalże każdego, kto lubi spędzać czas w niekonwencjonalny sposób. Wystarczy tylko zarezerwować wcześniej termin skoku i zjawić się na miejscu.

Przed przystąpieniem do skoku uczestnicy biorą udział w krótkim przeszkoleniu, które informuje na temat zasad bezpieczeństwa. Dostają gogle i w razie potrzeby otrzymują również kombinezony, chociaż nie są one niezbędne wtedy, gdy pogoda dopisuje. Potem wszyscy wchodzą do samolotu, który wylatuje na wysokość 3000 lub 4000 metrów. Wysokość wyskoku jest tutaj bardzo ważna, ponieważ to od niej zależy swobodne spadanie – najbardziej emocjonujący moment całego wydarzenia.

Swobodnym spadaniem nazywa się okres następujący od wyskoku z lecącego samolotu aż do otwarcia czaszy spadochronowej – to wtedy spada się z prędkością rzędu 200 kilometrów na godzinę w kierunku ziemi, a serce bije jak oszalałe, aby po chwili ustąpić miejsca buzującej adrenalinie oraz obezwładniającej radości. W przypadku wyskoku z wysokości 3000 metrów czas swobodnego spadania wynosi około 30 sekund, natomiast dla 4000 metrów jest to 60 sekund, przy czym skok z wyższego pułapu jest związany z wyższym wydatkiem.

Gdy skoczkowie osiągną odpowiedni poziom, wtedy instruktor otwiera spadochron. Od tego momentu przez kilka minut następuje opadanie w kierunku ziemi, które kończy się miękkim lądowaniem na trawiastej płycie lądowiska, dlatego nie trzeba obawiać się o jakiekolwiek ryzyko kontuzji.

Wydarzenie może być też zarejestrowane na filmie oraz zdjęciach – w tym celu trzeba wykupić dodatkową usługę. Wtedy za nagrywanie odpowiedzialny jest jeszcze jeden skoczek z kamerą na kasku, dlatego efektem są tak świetne ujęcia i pamiątka na lata.

Ceny skoków tandemowych zależne są od wysokości wyskoku – w przypadku 3000 metrów trzeba zapłacić około 500-600 złotych, natomiast dla 4000 metrów około 700-800 złotych. Rejestracja skoków to wydatek rzędu 200-300 złotych. Ośrodki organizujące skoki tandemowe mają też dla swoich klientów mnóstwo promocji, dzięki którym za skok można zapłacić mniej.

Jeżeli chcesz zdecydować się na skok spadochronowy w tandemie, do dyspozycji jest wiele ośrodków spadochroniarskich, które działają w całej Polsce, także niedaleko szczecina. Z podniebnej rozrywki można skorzystać również w ośrodku Skydive, którego siedziba to lotnisko Kruszyn pod Włocławkiem, ale ze skoków można skorzystać też w Szczecinie. Z pełną ofertą można zapoznać się pod adresem: skacz.pl.