Sale konferencyjne w Szczecinie

Sale konferencyjne w Szczecinie

Konferencje są szczególnymi wydarzeniami, podczas których wszystko powinno przebiegać bez zarzutów. Konieczne jest zatem dołożenie wszelkich starań, aby zakończyły się sukcesem. Co zatem możemy zrobić w tym kierunku? Podczas wynajmu sal konferencyjnych trzeba zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych elementów – powierzchnię, lokalizację, wyposażenie techniczne i inne, dodatkowe elementy.

Powierzchnia
Pierwszym krokiem jest oczywiście wybór odpowiedniej sali konferencyjnej i bankietowej. Musimy kierować się przy tym przede wszystkim ich wielkością, uzależnioną od przewidywanej liczby uczestników. Jeżeli zdecydujemy się na salę o zbyt dużej powierzchni możemy uzyskać efekt „pustki”. Grożą nam również problemy z akustyką, przez co zdecydowanie utrudnimy sobie kontakt z zaproszonymi gośćmi, a cel konferencji czy bankietu nie zostanie spełniony. Z kolei za mała sala sprawi, że uczestnicy będą się czuli niekomfortowo. Zbyt mała powierzchnia sprawi również problemy techniczne – utrudniony ruch wywołuje niepotrzebne zamieszanie. Jeżeli bardzo zależy nam na jakimś miejscu warto dowiedzieć się, czy dysponują tam jedną salą konferencyjną czy też może kilkoma, o różnej wielkości. Hotel konferencyjny Silver Hotel & Gokart Center w Szczecinie (Strona WWW: http://www.silverhotel.pl/) oferuje na przykład trzy klimatyzowane, świetnie wyposażone, nowe sale bankietowe, o różnych możliwościach przestrzennych.

201306071542340-hotel_silver_sale_konferencyjne_2

Lokalizacja
Szczecin to największe miasto województwa zachodniopomorskiego i jedno z piękniejszych miejsc, które mamy okazję podziwiać w tamtych rejonach Polski. Jest środkiem turystycznym z dużą ofertą zabytków. Dzięki znajdującym się tam licznym ośrodkom kultury – operze, operetce, teatrom czy muzeom, postrzegany jest również jako centrum kulturalne. Dzięki temu stanowi idealne miejsce, gdzie oprócz konferencji, przyjezdni goście będą mogli spędzić wolny czas w ciekawy sposób.

Wyposażenie techniczne
Równie istotnym krokiem jest zorientowanie się czy interesująca nas sala, w której ma odbyć się wydarzenie, jest odpowiednio wyposażona. Przy dużych konferencjach często wykorzystuje się różnego rodzaju sprzęt – projektory, flipchart, ekrany, tablice multimedialne, rzutniki, komputery itd. Musimy zatem wcześniej zastanowić się, co nam będzie potrzebne. Bardzo istotną kwestią jest także nagłośnienie, z możliwością podłączenia zewnętrznych urządzeń Audio złączem mini jack, oświetlenie oraz możliwość uzyskania dostępu do bezprzewodowego internetu. Osoby organizujące bankiety i konferencje w Szczecinie coraz częściej zwracają uwagę również na to czy sale są klimatyzowane. Zdecydowanie sprzyja to utrzymaniu komfortowych warunków. Dobrym rozwiązaniem jest również zaczerpnięcie informacji na temat pracowników, zajmujących się obsługą konferencji. Ich profesjonalizm może wpłynąć korzystnie na ostateczny wydźwięk wydarzenia. Koniecznie trzeba także zwrócić uwagę na dostępność miejsc parkingowych. Zostawianie samochodu poza terenem miejsca, gdzie odbywa się konferencja czy szkolenie może wpłynąć na negatywne nastawienie gości.

04

Dodatkowe elementy
Często hotele bądź restauracje, w których wynajmujemy salę, zapewniają dodatkowe atrakcje.
W Silver Hotel & Gokart Center mamy możliwość zorganizowania dla gości przejażdżki na najlepszym halowym torze kartingowym w Europie. Dodatkowo, znajduje się tam wyjątkowa włoska restauracja. Jej nowoczesne wnętrze współgra ze sportowo-ekskluzywnym charakterem całego hotelu. Sala restauracyjna jest bardzo przestronna – przy odpowiednim ustawieniu stołów mieści nawet 120 osób.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.