Gdańsk – wyjątkowe miejsce na mapie Polski

Gdańsk – wyjątkowe miejsce na mapie Polski

28 września 2016 0 przez Głos Szczecina

W Gdańsku można oglądać jedne z najpiękniejszych zabytków w całym kraju – jeżeli planujesz wakacyjne wojaże, a Gdańsk jeszcze nigdy nie znalazł się na twojej trasie, warto wybrać ten właśnie kierunek.

Trójmiasto to idealne miejsce do wypoczynku w trakcie wakacji, ale również zachęca do odwiedzin podczas innych pór roku. Jeżeli zależy ci na tym, aby przeżyć niezwykłą przygodę wśród najpiękniejszych zabytków różnych epok, w takim przypadku warto odwiedzić Gdańsk.

Większość zabytków w Gdańsku pochodzi z okresu świetności miasta, który przypadał na wiek XV oraz XVI. Wówczas za jego rozwój odpowiadali wielcy architekci niderlandzcy, flamandzcy oraz niemieccy. Chociaż w trakcie wojny wiele zabytków uległo zniszczeniu, to jednak większość dokładnie odbudowano.

Wśród najciekawszych gdańskich zabytków znajdują się Brama Wyżynna – niegdyś główne wejście do miasta, Wieża Więzienna wraz z Katownią, Złota Brama nawiązująca do rzymskich łuków triumfalnych, Ratusz Głównego Miasta, Długi Targ oraz Fontanna Neptuna, Dwór Artusa, Złota Kamieniczka, Żuraw – jedna z najbardziej charakterystycznych budowli w mieście, także warto zobaczyć Bramę Mariacką, Bazylikę Mariacką oraz Kaplicę Królewską. Inne interesujące miejsca to Pomnik Poległych Stoczniowców, fragmenty murów obronnych z basztami, średniowieczny kościół św. Katarzyny, Wielki Młyn czy Ratusz Starego Miasta zbudowany w XIV wieku.

Warto również wskazać, że w Gdańsku znajduje się Teatr Szekspirowski (teatrszekspirowski.pl) – jedyny tego rodzaju teatr w Polsce, który został wybudowany według prawideł klasycznego teatru elżbietańskiego. Tutaj spektakle w Gdańsku są jeszcze bardziej wyjątkowe, dlatego, jeżeli kochasz teatr, musisz odwiedzić to miejsce. Od przełomu września i października Teatr Szekspirowski rozpoczyna nowy sezon, dlatego już teraz warto sprawdzić dostępne spektakle w Gdańsku i zaplanować swoją wyprawę w tym okresie.

Gdańsk to wyjątkowe miejsce, gdzie na każdym kroku dzieje się coś interesującego – warto wybrać się właśnie tutaj i spędzić niezapomniane wakacje!