Zobacz gdzie wreszcie powstanie boisko i tor dla rolkarzy!

Zobacz gdzie wreszcie powstanie boisko i tor dla rolkarzy!

8 kwietnia 2015 0 przez Karol

Była to inwestycja, na którą mieszkańcy czekali przez długie lata. Na szczęście już w połowie tego roku na terenie, który został poryty przez dziki, czyli przy ulicy Wiśniowej w Szczecinie znajdzie się plac rekreacyjny, którego doczekali się wreszcie mieszkańcy Osowa.

Sporych rozmiarów boisko ze sztuczną wierzchnią, dużo trawy w okolicy, tor dla rolkarzy, ogrodzenie i ławeczki. W taki sposób będzie właśnie prezentował się już niedługo teren znajdujący się przy ulicy Wiśniowej, w Szczecinie. Roboty związane z budową już zostały rozpoczęte.

Zofia Hołub, z Rady Osiedla Osów twierdzi, że inwestycja była bardzo wyczekiwana przez mieszkańców:

Na inwestycję czekaliśmy wiele lat, przez długi czas nie było bowiem funduszy na zagospodarowanie terenu. Wreszcie potrzebne środki udało się pozyskać z urzędu miasta. Mieszkańcy bardzo się cieszą, bo ten obszar był zaniedbany i często niszczony przez dziki. Teraz wreszcie będzie służył osobom mieszkającym w okolicy.

Boisko o wielu funkcjach i powierzchni 1150 metrów kwadratów zostało już skończone. Znajdują się już tam oświetleniach i piłkochwyty, które pozwalają na zatrzymanie piłek podczas gry, a to z tego względu, że nie będzie możliwości, aby wyrzucić czy wykopać je za teren boiska. Każdy chętny będzie tutaj mógł przyjść i zagrać w piłkę nożną, ręczną, koszykówkę oraz siatkówkę. W okolicy boiska ma się pojawić tor dla rolkarzy, który będzie cechował się długością rzędu 250 metrów.

Andrzej Sumisławski, dyrektor Zakładu Usług Komunalnych opowiada o inwestycji:

Początkowo sądziliśmy, że podczas tego etapu prac nie uda się toru wybudować. Na szczęście wystarczyło na to pieniędzy. Mogę też zapewnić, że budowa toru nie opóźni terminu zakończenia prac budowlanych. Całość ma być gotowa do końca czerwca tego roku. Wykonawca zapowiada jednak, że prace uda się skończyć wcześniej, nawet o miesiąc.

Jak się okazuje tereny przy ulicy Wiśniowej mają ulegać jeszcze większym zmianom, dlatego też mieszkańcy ulicy Wiśniowej będą mieli naprawdę nie lada powód do zadowolenia.

Zofia Hołub twierdzi, iż starają się uczynić te miejsce przyjaznym dla mieszkańców, tak aby mogło im w pełni służyć:

Chcielibyśmy, żeby to miejsce w pełni służyło mieszkańcom. Planujemy w przyszłości obok boiska wybudować skatepark, dla miłośników deskorolek i akrobacji na rowerach.