Zobacz czego pragnie ponad tysiąc osób!

Zobacz czego pragnie ponad tysiąc osób!

23 kwietnia 2015 1 przez Karol

Ponad 1400 osób zdecydowało się poprzeć pomysł związany z uruchomieniem autobusu, który byłby w stanie podróżować pomiędzy Szczecinem, a Goleniowem. Włodarze miast otrzymali na swoje biurka listy z podpisami osób, które popierają tenże pomysł.

Cała sprawa dotyczy linii autobusowej, która miałaby kursować na odcinku Szczecin – Strefa Trzebusz – Załom – Pucic – Kliniska Wielkich – Rurzycy – Goleniowski Park Przemysłowy – Goleniów.

Petycja zebrała pod sobą 1407 podpisów zainteresowanych osób, które za pośrednictwem internetu stwierdziły, że to świetny pomysł. Osób, które mają ochotę na korzystanie z tej trasy jest 583. Warto też zauważyć, że pracownicy z firm, które znajdują się w Goleniowskim Parku Przemysłowym, a dokładniej to 237 takich pracowników również podjęło decyzję, iż ma ochotę korzystać z takiej formy transportu. Warto też dodać, iż pomysł zebrał łącznie 587 pozytywnych komentarzy.

Marcin Gręblicki, radny Goleniowa i przewodniczący stowarzyszenia „Innowacyjna Polska” twierdzi, iż ankieta została zorganizowana po to, aby pokazać, że istnieje zapotrzebowanie:

Z przeprowadzonej ankiety, która miała określić przybliżone zapotrzebowanie mieszkańców obu gmin i inwestorów wynika, iż takie połączenie linią autobusową jest niezbędne.

Pomysłodawcy twierdzą, iż zdecydowanie się na uruchomienie tego typu linii pomoże zarówno gminie Szczecin, jak i gminie Goleniów w rozwoju, a dodatkowo poprawie ulegnie również dostępność obszarów miejskich oraz podmiejskich w obszarze Goleniowa i Szczecina.

Randy Goleniowa twierdzi, iż bez takiego połączenia ograniczona jest możliwość korzystania z oferty, które mają oba miasta:

Brak takiego połączenia ogranicza dostęp i możliwość korzystania z już istniejącej oferty kulturalno-rozrywkowej Szczecina i Goleniowa. Chcielibyśmy podkreślić, iż obecnie mieszkańcy obu gmin na odcinku Szczecin – Strefa Trzebusz – Załom – Pucic – Kliniska Wielkich – Rurzycy – Goleniowski Park Przemysłowy – Goleniów mają utrudniony dojazd do pracy, szkół i innych miejsc codziennego użytku.

List trafił na biurko Piotra Krzystka, prezydenta Szczecina oraz Roberta Krupowicza, burmistrza Goleniowa. Osoby odpowiedzialne za zarządzanie tymi gminami twierdzą, iż jest to naprawdę świetny pomysł, jednak skupiają się na doświadczeniu, które mają z poprzednich lat. Istniały już dwie próby, dotyczące skierowania autobusu z Goleniowa do parku przemysłowego, jednak pasażerowie nie wykazywali zbytniego zainteresowania. Dlatego plany zostały zawieszone i stwierdzono, iż o wiele lepiej jeżeli będzie funkcjonował tylko dojazd przy pomocy własnego samochodu.