Wiele wydarzeń w Szczecinie w ten weekend!

Wiele wydarzeń w Szczecinie w ten weekend!

20 lutego 2015 0 przez Karol

Nadchodzące dni dla Szczecinian będą naprawdę zatrważające, a to z tego powodu, że będą mogli oni wziąć udział w naprawdę bardzo wielu wydarzeniach. Wspomnieć można chociażby o koncertach, które będą miały miejsce podczas Festiwalu Akustyczeń Lutuj. 18 Lutego w Szczecinie również miał miejsce występ Cezik&Klejnuty, który odbył się w Akademickim Centrum Kultury. Jeżeli zaś chodzi o piątek, czyli 20 lutego to w 13 muzach będzie miał miejsce koncert Ciechowski Akustycznej.

Imprez naprawdę będzie całą masa. Warto wspomnieć chociażby na samym początku, że w sobotę w Studiu S-1 Polskiego Radia Szczecin będzie miał o godzinie 19:00 swój występ Olivie Heim, zaś w niedzielę w Rocker Club będzie występowała Paulina Lenda również o godzinie 19:00. Ostatni koncert lutowej odsłony Akustyczne będzie występem Jakuba Kościuszki, który będzie występował w Rocker Club, w poniedziałek o godzinie 19:00.

20 lutego, w piątek, w Filharmonii imienia Mieczysława Karłowicza w Szczecinie odbywać się będzie jeden z koncertów symfonicznych Festivo. Będzie to program autorstwa Henryka Mikołaja Góreckiego o nazwie „Symfonia pieśni żałosnych”, który zostanie wykonane przez Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Szczecińskiej. Orkiestra zostanie poprowadzona przez Ewę Strusińską. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00.

Kolejnym ciekawym piątkowym wydarzeniem, będzie wystawa prac Urszula Kozak „EJŻ” w Miejskiej Galerii 13 muz. Wystawa będzie odbywała się w ramach prezentowania laureatów Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Wizualnej inSPIRACJE. Wystawa będzie stanowiła nie tylko samą prezentacją prac wykonanych przez artystkę, ale również jej celem będzie weryfikowanie tego jak prezentuje się jej artystyczna kondycja po tym jak otrzymała nagrodę. Rolę kuratora będzie pełnił KED Olszewski.

Od 20 do 21 lutego w Akademickim Centrum Kultury będzie można obejrzeć spektakl Fumisteria, zaprezentowany przez Teatr Nie ma i Teatr Karton. Spektakl powstał na podstawie tekstu „Król umiera czyli Ceremonie” autorstwa Eugen’a Ionesco. Za reżyserię oraz scenografię podczas tego spektaklu będzie odpowiadał Daniel Źródlewski. Szczecińscy artyści i aktorzy z Teatru Nie Ma zgodzili się wziąć udział w tym fantastycznym wydarzeniu. Artyści, którzy wezmą udział to znana z Pleciugi Paulina Lenart oraz nestorka szczecińskiej sceny Bolesława Fafińska. Muzyka do sztuki została napisana przez Olka Różanka z zespołu Chorzy. Do całej spektaklu swoją cegiełkę pracy włożył również aktor i choreograf Piotr Bumaj, pracujący w Teatrze Polskim, stylista Jacek Karolczyk oraz rzeźbiarka Monika Szpener.

Już zaś w sobotę, przy ulicy Przestrzennej, w Trango Towers II będą odbywały się zawody wspinaczkowe, pod nazwą „Po Klamrach do Celu – vol. 1 Rwanie Zęba”. Uczestnicy będą podzieleni na różne grupy, czyli amatorzy, zaawansowani oraz wyjadacze. Znaleźć będzie tam również można podgrupy, czyli kobiety i mężczyźni. Piątka najlepszych zawodników z każdej kategorii będzie mogła zmierzyć z drogą finałową. Eliminacje będą rozpoczynały się o godzinie 11:00, zaś finały odbędą się o godzinie 18:00. Podczas zawodów będzie również można spotkać Marka Kolbowicza i Szczecińską Ligę Superbohaterów.

Kolejną ciekawą atrakcją, która będzie odbywała się w sobotę od 12 do 16 oraz w niedzielę od 10 do 14 będą już II Warsztaty Modelarskie. Ten rok będzie bogaty w bardzo dużą dawkę wiedzy, ponieważ organizatorzy będą pokazywać chociażby to w jaki sposób wykonać dobrej jakości makietę, dioramę kolejową czy to jak ukształtować na niej teren i w jaki sposób umiejscowić na niej trawę. Na naprawdę wielu warsztatach zostaną również pokazane techniki związane z budową modelową kartonów. Nie będzie również brakować samych makiet, które będą mogły pochwalić się wielkością TT oraz H0. Wszystkie zainteresowane osoby będą miały do nich wgląd oraz będą miały one możliwość skorzystania ze zdalnie sterowanego miniaturowego pociągu.

Ciekawie prezentuje się ten weekend pod względem sportowym, a to z tego względu, że Wilki Morskie po ostatnim wyjeździe pokonały wyżej notowany Trefl Sopot i zaprezentowały się naprawdę na tym meczu wręcz fenomenalnie. W tę sobotę jednak dojdzie do kolejnego spotkanie, a dokładnie to o godzinie 18:00 na Azoty Arena będzie miał miejsce mecz King Wilki Morskie Szczecin wraz Polfarmex Kutno.

Jeśli zaś chodzi o niedzielę, to już od godziny 11:00 będzie można wziąć udział w obchodach III Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego w Szczecinie. Uroczystość zostanie rozpoczęta na Placu Orła Białego, gdzie po powitaniu, przewodnicy oraz członkowie Stowarzyszenia zaczną oprowadzić zebranych po ciekawych zakątkach miasta. W programie wycieczki ma już tradycyjnie znaleźć się Zamek Książąt Pomorskich, Wały Chrobrego, Stare Miasto czy Katedra świętego Jakuba. Warto jednak zauważyć, że ten rok będzie dosyć wyjątkowy, a to z tego względu, że zostaną tam po raz pierwszy udostępnione pomieszczenia w urzędzie miasta, czyli sala rady miasta, gabinetu prezydenta czy też schron znajdujący się pod urzędem. Zwiedzanie będzie odbywało się w zorganizowanych grupach. Sama wycieczka zostanie zakończona o 1$:30 poprzez koncert organowy, który będzie odbywał się na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego, Bazylice archikatedralnej św. Jakuba Apostoła.

Ponadto warto też wspomnieć o niedzielnym występie Ryszarda Rynkowskiego, w Operze na Zamku. Jest to jeden z najbardziej popularnych polskich wykonawców, którego można znać chociażby z takich hitów jak „Dziewczyny lubią brąz”, czy „Dary losu”. Ryszard Rynkowski jest piosenkarzem, kompozytorem oraz pianistą. Ma być to naprawdę wyjątkowy koncert, ponieważ okazja również jest wyjątkowa, a jest nią 25-lecie na scenie. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00.