Tytuł artysty roku 2014 wędruje tym razem do… No właśnie, kogo?

Tytuł artysty roku 2014 wędruje tym razem do… No właśnie, kogo?

Nominowanych za rok 2014 jest naprawdę sporo, znaleźć pośród nich można fotografa Cezarego Dubiela, Kompozytora Radzimira Dębskiego, pisarza Krzysztofa Niewrzęde i gitarzystę Krzysztofa Meisingera. To właśnie oni staną do walki o Nagrodę Artystyczną Miasta Szczecin za rok 2014.

Rekomendowanymi do Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin za rok 2014 rok są:

  • Cezary Dubiel – Fotograf. Nominacja za zdobycie kilkunastu nagród o znaczeniu międzynarodowym w 2014 roku.
  • Radzimir Dębski. Nominacja za stworzenie utworu i teledysku „Prologue”, który promuje Szczecin i nowo powstałą Filharmonię Szczecińską. W klipie znalazło się miejsce dla wielu szczecińskich muzyków i jego mieszkańców.
  • Krzysztof Niewrzęda. Nominacja za między innymi opublikowanie opowiadania, które nosi tytuł „Na szczęście” i zostało doskonale przyjęte przez grono krytyków literackich i dało ono podwaliny do rozpoczęcia cyklicznych spotkań literackich, których patronem w tym przypadku była Miejska Biblioteka Publiczna, a sam cykl nazywał się „Względy Niewrzędy”.
  • Krzysztof Meisinger – Muzyk oraz gitarowy solista. Nominacja za chociażby przygotowanie i poprowadzenie premiery polskie tanooperity Astora Piazzolli „Maria de Buenos Aires” w Teatrze Polskim w Szczecinie oraz za prowadzenie debiutów w paryskim Theatre de Palais Royale wraz z jedną z najwybitniejszy sopranistek świata Sumi Jo, która sam go na tę ceremonię zaprosiła oraz za fakt prowadzenia wraz z Orkiestrą Kameralną „Cappella Bydgostiensis” recitalu w Filharmonii Berlińskiej.

Posiedzenie komisji do spraw kultury Rady Miasta i Prezydenckiej Rady Kultury postanowiła wybrać te właśnie nazwiska na wspólnym posiedzeniu. W tym samym momencie zostały również ogłoszone osoby, które zostały nominowane do zdobycia tytułu Mecenasa Kultury Szczecina za rok 2014.

Nominowanymi zostali:

  • Firma Calbus chociażby za wspieranie podczas inauguracji w Filharmonii Szczecińskiej w jej nowym miejscu i K. Meisingera podczas występu na scenie w Filharmonii Berlińskiej
  • Jolanta Drąszkowska, pełniąca funkcję prezesa Neptun Developer za finansowe wspieranie działalności artystycznej i rozwijanie szczecińskiego Liceum plastycznego
  • Grupa Polmotor za wspieranie 14 muz i realizowanie spektaklu wizualne pod tytułem „X-citing Fores”, który miał miejsce podczas 10 już festiwalu inSpiracje.

Kto zostanie zwycięzcą w obu kategoriach o tym poinformuje Prezydent Szczecina. Laureatów nagrody będzie można poznać podczas oficjalnej, uroczystej gali, która odbędzie się w Filharmonii Szczecińskiej imienia Mieczysława Karłowicza, dnia 18 marca, 2015 roku.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o