Trzy linie autobusowe oraz linia tramwajowa numer 3 będą miały zmieniony rozkład?

Trzy linie autobusowe oraz linia tramwajowa numer 3 będą miały zmieniony rozkład?

21 lutego 2015 0 przez Karol

Mają zmienić również się zasady związane z korzystaniem z przystanków na ulicy „Wyszyńskiego”. W wyniku rozpoczęcia przebudowy w okolicach Mostu Długiego od 21 lutego mają zostać wprowadzone zmiany w miejskiej komunikacji w Szczecinie. Przez cały okres trwania remontu trasy ulegną zmianie i linia tramwajowa numer 3 i linie autobusowe 70, 84 i 526 pojadą inaczej. Jeżeli chodzi o komunikację pomiędzy prawym, a lewym brzegiem to pozostanie ona niezmieniona, tak samo jak autobusy linii 52 oraz 76.

Linia numer 3

Tramwaje linii numer 3, które kursują pomiędzy Lasek Arkońskim, a Pomorzanami nie będą przejeżdżać przez ulicę Nową i Dworcową, zaś przy odcinku Dworzec Główny – Portowa pojadą one poprzez ulicę Nabrzeże Wieleckie i przez ulicę Wyszyńskiego. Ponadto przystanek na Placu Tobruckiego zostanie zawieszony, zaś przystanku na Bramie Portowej znajdą się na peronach wspólnych, tak jak autobusy pośpieszne oraz linia 807.

Linia 87

Autobusy linii 87, które kursują pomiędzy Podbórzem, a Dworcem Głównym – ulica Owocowa, pojadą nieco inaczej. Będą na swojej drodze mijać aleję Niepodległości, aleję 3 Maja, ulicę Owocową, ulicę Nową oraz Dworcową. Już od przystanku na placu Zwycięstwa autobusy zmienią swój kurs i będą jechać w stronę ulicy Wyszyńskiego i ulicy Nabrzeża Wieleckiego. Będą obowiązywały przystanki takie jak w przypadku linii autobusowej numer 81. Końcowy przystanek będzie znajdował się w pobliżu budynku dworca, na ulicy Kolumba. Ponadto zawieszeniu ulegną następujące przystanki:

Brama Portowa, plac Zawiszy, Owocowa Dworzec, plac Tobrucki.

Autobusy linii 87 będą miały nowy, zmieniony plan, według którego będą kursować.

Linia 70 i 526

W wyniku tegoż, że faktu, iż przejazd przez ulicę Nabrzeże Wieleckiego na wprost poprzez skrzyżowanie przy Moście Długim jest aktualnie niemożliwe to ulec zmianie będą musiały trasy autobusów linii 70 oraz 526. Autobusy kierujące się w stronę Urzędu Miasta i Polic, będą musiały skręcić w ulicę Wyszyńskiego, żeby następnie pojechać, Tkacką, Grodzką, Farną, aż do Trasy Zamkowej i dopiero po minięciu jej wrócą one do swojej dawnej trasy. Przystanek na ulicy Wyszyńskiego ma zostać zlokalizowany na dotychczasowym przystanku linii pośpiesznych oraz linii 807, które znajdują się na ulicy Wyszyńskiego. Ponadto linia 70 zyska przez ten okres dwa specjalne przystanki, czyli Tkacka i Grodzka, które to będą przystankami na żądanie.

Autobusy linii 70 oraz 526 w kierunku Dworca Głównego będą kursowały objazdem, przy ulicy Wyszyńskiego oraz na wysokości ulicy Sołtysiej dokonają nawrotu i będą jechać dalej w kierunku ulicy Kolumba.

Zmianie ulegną również zasady związane z korzystaniem z przystanków na ulicy „Wyszyńskiego”, które są skierowane w stronę Bramy Portowej. Zmiany w funkcjonowaniu przystanków mają zostać zmienione 21 lutego, w sobotę i aktualny przystanek przy tej ulicy stanie się również od tego dnia przystankiem takich linii jak 3, 61, 70, 75, 81, 87, 521, 526, 527 i 528. Warto też zauważyć, że autobusy linii A, A bis, B, C, D, E, G i 807 będą zatrzymywały się w zatoce przy przystanku.