Torowisko na ulicy spacerowej

Torowisko na ulicy spacerowej

16 stycznia 2015 0 przez Karol

Przez ulicę spacerową zostanie poprowadzone nowe torowisko, dzięki któremu będzie można z alei Wojska Polskiego dojechać na pętla Las Arkoński.

19 luty jest terminem, do którego wszelkiego rodzaju firmy, które są zainteresowane mogą zaproponować swoją ofertę związaną z aktualizacją dokumentacji dotyczącej inwestycji przebudowy ulicy Arkońskiej, Niemierzyńskie i Spacerowej, aż do alei Wojska Polskiego. Jest to etap III inwestycji i będzie wymagać również pełnienia nadzoru autorskiego. Firma, która zostanie wykonawcą będzie miała 7 miesięcy, aby wykonać powierzone jej zadanie. Jeśli zaś chodzi o samą przebudowę to zaplanowano ją na lata 2016-2017.

Łukasz Kolasa pracujący w szczecińskim magistracie opowiada o tym jak ma wyglądać nowa inwestycja:

Kompleksowa przebudowa ul. Spacerowej będzie kontynuacją inwestycji polegającej na modernizacji Arkońskiej i Niemierzyńskiej. Oprócz remontu instalacji podziemnych oraz nawierzchni powstanie również torowisko tramwajowe. Na skrzyżowaniu Wojska Polskiego, Szafera i Spacerowej powstanie rondo wraz z torowiskiem, które pozwoli pojazdom szynowym na jazdę we wszystkich kierunkach.

Dzięki łącznikowi, który miałby powstać można by było zdecydowanie wydłużyć te linie, które kończą się w Lesie Arkońskim, aż do pętli Głębokie, jednak to nie wszystko. Ponadto warto też zauważyć, że mogłaby w taki o to sposób powstać linia okólna, która jechałaby z samych, aż Pomorzan i to przez centrum, a później z powrotem przez aleję Wojska Polskiego. Dzięki doprowadzeniu torowiska uzyskałoby się ten sposób naprawdę wiele niesamowitych perspektyw na przyszłość.

Bartosz Lemke, który jest pasjonatem komunikacji miejskiej opowiada jak można by rozwinąć połączenia tramwajowe:

Można połączyć halę przy Szafera z resztą sieci tramwajowej. W niespełna kwadrans możliwe będzie dowiezienie ludzi z hali w rejon placu Rodła, czy Niebuszewa.