To oni będą rozwijać markę Pogoni Szczecin

To oni będą rozwijać markę Pogoni Szczecin

12 stycznia 2015 0 przez Karol

Historyczna pierwsza siedziba Pogoni Szczecin, czyli budynek Czerwonego Ratusza było miejscem do podpisania deklaracji oraz utworzenia grupy roboczej o nazwie „Wspólna Pogoń”. Celem tej grupy jest prowadzenie prac związanych z wykreowaniem solidnej marki jaką jest sama Pogoń.

Inicjatywa, aby utworzyć coś takiego wyszła oczywiście od Włodarzy klubów ze Szczecina, czyli od:

  • Jarosława Mroczka – Pogoń Szczecin
  • Beaty Krawętkowskiej – Pogoń Baltica Szczecin
  • Krzysztofa Bobera – Pogoń 04
  • Pawła Białego – Pogoń Handball
  • Marka Czaja – SEJK Pogoń
  • Krzysztofa Króla – King Wilki Morskie Szczecin

Zanim podpisano deklaracje wpierw odbyło się naprawdę sporo spotkań na ten temat. Dało to możliwość wszystkim klubom na korzystanie z samej nazwy oraz herbu, który należy do Pogoni, jednak warto zauważyć, że na tym się nie kończy współpraca. Inicjatorzy zapewniają, że rozmowy będą prowadzone cały czas po to, aby móc utworzyć Wspólna Pogoń:

Jarosław Mroczek, prezes Pogoni Szczecin SA mówi o tym dlaczego tak istotne jest utworzenie wspólnej marki Pogoni Szczecin:

Kiedyś istniał wielosekcyjny klub, który był dumą Pomorza Zachodniego. Później m.in. przez to, że zmienił się ustrój ten klub przestał istnieć. Dzięki ludziom, którzy tu zasiadają każda sekcja powstawała na nowo, ale osobno. Jakiś czas temu pomyśleliśmy, że trzeba nawiązać do historii. Chciałbym być dobrze zrozumiany. Nie chcemy na razie tworzyć jednego podmiotu prawnego, chcemy zacząć od podstaw i od początku. Od wspólnej nazwy, herbu czy barw. Kwestia tworzenia jednego podmiotu to dużo bardziej skomplikowana sprawa. Odbyliśmy kilka spotkań i doszliśmy do porozumienia. Chcemy budować markę Pogoni. To marka już dobrze znana i, mam nadzieję, dobrze kojarząca się w Polsce. Jest ona jednym z najsilniejszych symboli Szczecina. Do tej pory była kojarzona głównie z piłką nożną, ale teraz może być także z piłką siatkową, ręczną , koszykówką i futsalem. Chcemy zaprosić do współpracy media i polityków. Myślimy, że warto. Możemy promować miasto i województwo przez nasze kluby. Trudno powiedzieć ile lat to zajmie. Chcemy nad tym spokojnie, wspólnie pracować. Razem będzie nam łatwiej.

Na spotkanie przyszedł również Marszałek Województwa, czyli Olgierd Geblewicz, który również wypowiedział się na ten temat:

Cieszę się z tej inicjatywy, z tego połączenia. To duża szansa dla waszych środowisk i dla społeczności Szczecina.

Przewodniczący Rady Miasta, Artur Szałabawka zaznaczył również:

Każda konsolidacja wzmacnia miasto. Wspólna Pogoń może przyciągnąć młodzież i dzieci do sportu. To wasza rola, wręcz misja!

Podczas spotkania można było również zobaczyć krótki film, który mógł przybliżyć zebranym historię jaką ma za sobą wielosekcyjna Pogoń. Film został wzbogacony o wypowiedzi byłych zawodników oraz zawodniczek wielosekcyjnej Pogoni Szczecin.