Targi przeniosą się do Azoty Arena? A co z MTS?

Targi przeniosą się do Azoty Arena? A co z MTS?

23 stycznia 2015 0 przez Karol

Już niedługo większość targów czyli nieruchomości, wyposażenia wnętrz czy też Motoshow zmienią swoją lokalizację i będą odbywać się w nowej hali. Gospodarze Międzynarodowych Targów Szczecińskich mówią jednoznacznie, że aktualnie posiadają, aż za dużo imprez, które mają w planach.

Marek Zajdel pracujący na co dzień w firmie Expo Arena, która zajmuje się organizacją Targów Nieruchomość, Motoshow i Wyposażenia Wnętrz zaznacza, że tegoroczne edycje tych imprez będą organizowane w Azoty Arena, która mieści się przy ulicy Szafera w Szczecinie. Zajdel zaznacza, że jest to bardzo nowoczesny obiekt, który daje całkowicie nowe możliwości zwiedzającym. Pozwala im to na oglądanie ekspozycji w klimatyzowanym wnętrzu hali sportowej. Targi nieruchomości od dnia, w którym powstały były organizowane w naprawdę wielu przestrzeniach chociażby w hali przy ulicy Narutowicza czy w Radissonie.

Organizatorzy od kilku lat swoje targi jednak urządzał w halach wystawowych Międzynarodowych Targów Szczecińskich. Tym razem jednak jubileuszowa, ponieważ 25 edycja targów nie będzie odbywać się w tym miejscu, a tak samo dwie inne imprezy będą odbywały się w nowej hali widowiskowo-sportowej Azoty Arena. Czy w takiej sytuacji można wyciągnąć wniosek, że samo istnienie Międzynarodowych Targów Szczecińskich może niedługo mieć problemy?

To nie jest konkurencja?

Dyrektor Międzynarodowych Targów Szczecińskich Małgorzata List na jedno z zadanych jej pytań dotyczących funkcjonowania targów była naprawdę zdziwiona:

Kolejny dziennikarz sugeruje, że jest zagrożenie dla działalności naszej spółki. Nic takiego się nie dzieje. Owszem, wspomniane imprezy były wcześniej organizowane w naszych obiektach. Ale powstała nowa hala, to inny obiekt, do organizacji pewnych imprez może bardziej odpowiadać.

Małgorzata Lis zaznacza, że spółka rozpoczęła swoje funkcjonowanie na początku 1992 roku. Posiada ponadto niesamowicie duże doświadczenia, a to pozwoliło jej wypracować naprawdę solidną markę, która jest czymś nieocenionym na rynku. Małgorzata Lis twierdzi, że wyniki finansowe odzwierciedlają jej punkt widzenia:

Nasze obroty roczne przekraczają 4 mln zł. Od kilku lat osiągamy dodatni wynik finansowy.

Warto zauważyć, że dyrektorka MTS zaznacza również, że w ciągu roku spółka zajmuje się organizacją przeszło ponad 50 różnego rodzaju imprez, z czego właśnie większość z nich organizowana jest na halach wystawowych Międzynarodowych Targów Szczecińskich. Imprezy targowe, które są sztandarowymi pozycjami dla MTS są między innymi Wszystko dla domu, Energia, Gryf-bud, Miasto ogród, Organic, Mamy Dziecko, Market Tour.

Małgorzata Lis ponad zauważa, że bardzo dużo imprez nie jest organizowanych w samej siedzibie MTS:

Wiele imprez organizujemy poza naszą siedzibą. Wspomnę chociażby Festiwal Fajerwerków Pyromagic, The Tall Ships Races, Dni Morza, Piknik nad Odrą, Sail Świnoujście. Wynajmujemy też obiekty na Herring Szczecin, egzaminy lekarskie, radcowskie itd. W najbliższy weekend na przykład czeka nas Gala Ślubna, potem ruszamy z kalendarzem targowym.