Szczecińscy złodzieje zatrzymani

Szczecińscy złodzieje zatrzymani

2 lutego 2015 0 przez Karol

Grupka mężczyzn od grudnia 2014 roku działała w Szczecinie. Zajmowali się oni włamaniami do mieszkań oraz domów jednorodzinnych. Najczęściej w ich ręce wpadały kosztowności, gotówka oraz biżuteria. Po tym jak zostali zatrzymani usłyszeli już zarzuty, które były związane z kilkoma sprawami.

We współpracy z wydziałem kryminalnym oraz Komendą Wojewódzką Policja w Szczecinie, szczecińscy policjanci pracujący w Komisariacie Policji Nad Odrą dokonali zatrzymania trójki mężczyzn, którzy zajmowali się włamywaniem do mieszkań oraz domów w Szczecinie oraz jego okolicach. Dwójka mężczyzn została przetransportowana do tymczasowego aresztu, zaś nad trzecim spoczywa dozór Policji.

Starszy aspirant, Irena Kornicz mówi o tym jak wygląda sprawa:

Sprawa ma charakter rozwojowy. Z ustaleń pracujących nad sprawą kryminalnych wynika, że zatrzymana grupa mężczyzn zajmowała się przestępczym procederem od grudnia ubiegłego roku do stycznia 2015 r. Sprawcy działali na terenie samego Szczecina, jak i okolic. Pod nieobecność właścicieli włamywali się do domów jednorodzinnych, jak i mieszkań, skąd kradli kosztowności, biżuterię oraz gotówkę.

Mężczyźni zostali zatrzymani w Szczecinie. Podejrzanymi tych włamań jest trójka mężczyzn pochodząca z województwa zachodniopomorskiego, którzy mają od 25 do 39 lat. Policja podczas zatrzymania zabezpieczyła narzędzia, które zapewne były wykorzystywane do włamywania się do mieszkań i domów. Trójka mężczyzn trafiła do aresztu policji.

Irena Kornicz dodaje, iż każdemu z zatrzymanych postawiono zarzuty:

Na podstawie zebranego do tej pory materiału dowodowego każdy z zatrzymanych usłyszał kilka zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. Niewykluczone, że niedługo postawione im będą kolejne.

Sprawcy tego wszystkiego za swój czyn będą odpowiadać jako recydywiści, a to z tego względu, że każdy z nich posiada na swoim koncie przestępstwa podobnego kalibru. Do Prokuraty wpłynął wniosek od Komendanta Komisariatu Policji w Szczecinie Nad Odrą, aby zastosować wobec podejrzanych środek zapobiegawczy.