Świąteczne wypadki na drogach

Świąteczne wypadki na drogach

7 kwietnia 2015 0 przez Karol

Święta nie były zbyt miłe dla kierowców, ponieważ od 3 kwietnia na zachodniopomorskich drogach doszło łącznie do 6 wypadków, w wyniku który 7 osób zostało rannych, a jedna osoba zmarła. Ponadto funkcjonariusze policji dokonali zatrzymania 58 pijanych kierowców.

Asp. szt. Anna Gembala z biura prasowego komendy wojewódzkiej policji opowiada o tym jak prezentowały się tegoroczne święta:

Tegoroczne święta przebiegły spokojnie. Na drogach naszego województwa doszło do 6 wypadków, niestety jedna osoba zginęła. Policjanci nie odnotowali większych utrudnień, a liczba zarejestrowanych zdarzeń była znacznie mniejsza w porównaniu do analogicznego okresu z lat ubiegłych.

Piątkowy poranek na Szosie Polskiej był emocjonujący, ponieważ 51 letni kierowca na wskutek utraty panowania nad samochodem, dojechał do rowu i odbył dachowanie. Pasażer samochodu, który miał 46 lat ze względu na uraz kręgosłupa znalazł się w szpitalu.

Tragiczny wypadek miał również miejsce w ten sam piątek, jednak wieczorem. Na Odrą, o godzinie 19:00 młody mężczyzna poruszał się pojazdem i ze względu na niedostosowanie prędkości do panujących warunków pogodowych jego pojazd wpadł w poślizg. Doprowadziło to do zjechania samochodu na chodnik i zderzenia z jedną ze ścian budynku.

Anna Gembala informuje, że przyniosło to więcej nieszczęścia, niż pierwszy wypadek:

Niestety w wyniku tego uderzenia na miejscu zginął 18-letni pasażer. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają teraz okoliczności tego wypadku. W Wielką Sobotę doszło do trzech wypadków. Pierwszy z nich miał miejsce w Szczecinie na ul. E. Szczanieckiej, gdzie został potrącony pieszy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że wszedł na przejście na czerwonym świetle. Z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala. Dwa kolejne wypadki policjanci odnotowali w Koszalinie i Sianowie.

Jeśli zaś chodzi o niedzielę świąteczną to w tenże dzień miał miejsce tylko jeden wypadek na Prawobrzeżu, w który to kierowca w wieku 64 lat doprowadził do potrącenia małżeństwa, które przechodziło na przejściu na pasach. Kobieta ze względu na uraz nogi została w szpitalu.

Aspirantka dodaje również, że policja radziła sobie z nietrzeźwymi kierowcami:

Podczas świątecznego, przedłużonego weekendu zachodniopomorscy policjanci wyeliminowali z dróg 58 nietrzeźwych kierujących.