Sezon Ślubny rozpoczęty! Gdzie w Szczecinie zorganizować wesele?

Sezon Ślubny rozpoczęty! Gdzie w Szczecinie zorganizować wesele?

3 czerwca 2015 0 przez Głos Szczecina

Wraz z wiosną rozpoczął się sezon ślubny – większość par pragnie bowiem wejść w związek małżeński i zorganizować swoje wesele w tych miesiącach, które gwarantują dobrą pogodę, a co za tym idzie wspaniałą zabawę! Ceremonia i późniejsze świętowanie może wyglądać pięknie nad wodą, przy puszczy, a nawet w centrum miasta – gdzie w Szczecinie można zorganizować cudowne wesele?

Szczecin – idealny na wesele!
Szczecin jest stolicą i największym miastem województwa zachodniopomorskiego. Miasto jest położone nad Odrą oraz jeziorem Dąbie, połączonym z Zalewem Szczecińskim. Uroku dodają mu niewątpliwie trzy kompleksy leśne o dużej powierzchni, które otaczają Szczecin – Puszcza Wkrzańska, Bukowa oraz Goleniowska. To także miejsce pełne znakomitych zabytków i wielu odwiedzających je z ciekawością turystów.

Miejsc idealnych na romantyczne i piękne wesele jest w Szczecinie wiele – prezentujemy kilka z nich!

Wesele nad wodą…
Termin „wesele nad wodą” można zrozumieć bardzo dosłownie i zorganizować wesele… w hotelu położonym na wodzie. Chodzi o trzygwiazdkowy hotel „Bończa”, pod którym przepływa rzeka Płonia. Niewątpliwą zaletą jest również bliskie sąsiedztwo z jeziorem Dąbie – odległość od niego wynosi jedynie 500 metrów! Dzięki temu można zaserwować gościom niezwykłą atrakcję w czasie tego wyjątkowego wieczoru (bądź też może to zrobić sama młoda para) – rejs jachtem wypożyczonym z licznych przystani znajdujących się nad jeziorem. W niewielkiej odległości od hotelu znajduje się też Puszcza Goleniowska i Puszcza Bukowa.

W centrum miasta…
Restauracja „Ceremonia” znajduje się w samym centrum Szczecina i w trzech wykwintnie urządzonych salach jest w stanie pomieścić aż 300 osób. To odpowiednie miejsce dla wszystkich tych, którzy cenią sobie wyjątkowy klimat miasta. Do dyspozycji gości jest letni ogródek, gdzie można na chwilę przycupnąć, zaś sama sala może zostać w każdej chwili klimatycznie przyciemniona – jeśli tylko młoda para będzie chciała dodać miejscu romantyczności!

W oryginalnym stylu…
Wszystkie pary, które pragną urządzić nieco bardziej orientalne wesele, powinny zwrócić uwagę na Restaurację „EL GRECO”. Charakteryzuje się zarówno greckim wystrojem wnętrza, jak i greckim menu (choć możliwe jest zamówienie także i polskich dań).

Patronat: Julia – Suknie Ślubne Szczecin