Nowe Technikum w Szczecinie. Czego będą uczyć?

Nowe Technikum w Szczecinie. Czego będą uczyć?

14 kwietnia 2015 0 przez Karol

Technikum Kreatywne będzie miejscem, w którym młodzi ludzie będą mogli uczyć się tego jak projektować gry komputerowe czy programować aplikację na urządzenia mobilne. Aktualnie trwa rekrutacja na rok 2015/2016. Czeka łącznie 50 miejsc na kandydatów, którzy zechcą się tam zapisać.

Technikum Kreatywne jest nowym projektem, który wyszedł spod ręki Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu. Funkcjonowanie Technikum rozpocznie się we wrześniu tego roku i już od razu szkoła będzie wychodziła z zaskakującą propozycją, ponieważ uczniowie trafią do klas o dwóch specjalistycznych kierunkach:

  • Projektowanie i programowanie gier komputerowych
  • Programowanie aplikacji na urządzenia mobilne

Krzysztof Kacprzak, nowy Dyrektor Technikum Kreatywnego twierdzi, że edukacja musi się dostosować:

Jesteśmy przekonani, że edukacja powinna iść z duchem czasu i nadążać za trendami rynku pracy, a połączenie pasji i wiedzy to najlepszy przepis na sukces. Nasz program nauczania zbudowaliśmy tak, by nasi uczniowie mogli rozwijać z nami swój potencjał, zdobywać wiedzę i cenne doświadczenie, a co za tym idzie, w przyszłości mieć lepszy start na rynku pracy.

Prof. Aneta Zelek, rektor Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu twierdzi, że to również wielki plus za szkoły biznesu:

Tworząc ofertę dla młodych, Zachodniopomorska Szkoła Biznesu rozwija swoją działalność i poszerza wachlarz możliwości dla absolwentów szkół gimnazjalnych w Szczecinie. W ramach ZSK działa obecnie Technikum Kreatywne, a wkrótce w naszych szkołach będziemy kształcić również w kierunku kolejnych profesji, planujemy też poszerzyć ofertę o inne etapy edukacji. Wszystko po to, by skutecznie wprowadzać w życie przyświecającą nam ideę lifelong learning, zgodnie z którą człowiek uczy się całe życie.

Niezwykłym plusem tejże szkoły technicznej, która została otworzona na terenie wyższej szkoły ma być fakt, iż uczniowie zostaną wdrożeni w to jak prezentuje się życie akademickie i jak prezentuje się proces przyjmowania na studia. W Technikum Kreatywnym zajęcia będą odbywała się w ramach infrastruktury, która już istnieje od 20 lat, a osoby, które będą prowadziły je to będą między innymi wykładowcy z Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu.

Podczas pierwszego już roku, wraz z przedmiotami ogólnokształcącymi, uczniowie będą również zdobywali zdolności praktyczne w ramach samych lekcji, ale również dodatkowych zajęć jak kursy, warsztaty, treningi czy ze względu na dedykowane programy, specjalne projekty oraz praktyki. Ze względu na współpracę Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu z firmami jak chociażby PC Factory bądź też BLStream, każdy z uczniów będzie w stanie skorzystać z odpowiedniego programu, który posłuży mu do zawodowych praktyk.

Czteroletnie Technikum Kreatywne zostanie ukończone dopiero wtedy, gdy zdane zostaną trzy egzaminy, w klasach od II do IV, które będą w stanie potwierdzić, iż uczeń posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe, dzięki czemu będzie w stanie otrzymać dyplom zawodowego technika informatyki oraz po tym jak zda egzamin maturalny będzie mógł uzyskać świadectwo maturalne.

0 0 votes
Daj ocenę