Nowa kawiarnia na jasnych błoniach już od czerwca!

Nowa kawiarnia na jasnych błoniach już od czerwca!

12 marca 2015 0 przez Karol

Już w okresie czerwca ma do życia zostać powołana całkowicie nowa kawiarnia z kącikiem zabaw dla dzieci na terytorium minigolfa w Parku Kasprowicza.

Tomasz Nieżychowski, prezes spółki Rekreacje i Wypoczynek twierdzi, że w minigolfa będzie można już niedługo pograć:

W minigolfa będzie można zagrać już w kwietniu, restaurację chcemy otworzyć około dwa miesiące później.

Przestrzeń, na której można znaleźć plac zabaw i minigolf jest dzierżawione przez spółkę Rekreacje i Wypoczynek. Istniały początkowo wstępne plany, że do 2007 roku powstanie tutaj kawiarnia. Zaczęto budowę, jednak cały czas pojawiały się jakieś problemy. Spółka nawet przez jakiś czas miała wypowiedzianą umowę dzierżawy, jednak prośba mieszkańców pozwoliła odwołać decyzję. Umowa jest już jednak jasna i klarowna i na jej podstawie do końca tego roku kawiarnia ma już funkcjonować. Jeżeli tak się nie stanie to spółka będzie zobligowana do zapłacenia 150 tysięcy złotych karty.

Według zapewnień nowego prezesa spółki rekreacja i Wypoczynek, Tomasza Nieżychowskiego, kawiarnia zostanie oddana do użytku w terminie i nie ma cienia szans, żeby tak się nie stało.

Nieżychowski wypowiada się na ten temat w taki sposób:

Mieliśmy pewne komplikacje, bo okazało się, że poprzedni projekt był niefunkcjonalny, niektóre prace na budowie wykonano nieprawidłowo. Musieliśmy więc stare fundamenty wyburzać, przygotować nowy projekt i od nowa zaczynać wszystkie roboty. Te najważniejsze są już za nami. Teraz jesteśmy na etapie konstrukcji dachu. Później przyjdzie czas na montaż okien i prace wykończeniowe.

Przestrzeń lokalu to około 600 metrów kwadratowych powierzchni. Wnętrze jest bardzo przestronne, nie posiada podpór. Na parterze, we wnętrzu w planach będzie znajdowała się kawiarnia, w której będzie również kącik zabaw przeznaczony dla dzieci. Jeżeli chodzi o przestrzeń na wyższej kondygnacji to będzie tam umiejscowiona dalsza cześć kawiarni, jednak będzie ona o wiele cichsza. W kawiarni będzie można zakupić, kawę, herbatę, desery oraz lunche. Będzie ona funkcjonowała przez 12 miesięcy, zaś w okresie letnim dodatkowo zostanie uruchomiony letni ogródek.

W sezonie będzie również funkcjonował minigolf, który jednak nieco zmieni swoje położenie i będzie bliżej placu zabaw. Od kwietnia tego roku będzie można już zacząć w niego pogrywać.Przy barze, tuż przy wejściu od psiej polany będzie umiejscowiona wypożyczalnia oraz sklepik z niewielkimi przekąskami.