Niższe ceny za jazdę pociągami Przewozów Regionalnych!

Niższe ceny za jazdę pociągami Przewozów Regionalnych!

17 marca 2015 1 przez Karol

Z racji tego, że coraz więcej pasażerów zaczyna korzystać z pociągów Przewozów Regionalnych, spółka postanowiła obniżyć ceny wszystkim osobom, które podróżują pociągami w obrębie Szczecina. Pasażerowie dostali możliwość ponownego poznania tego czym są tak naprawdę koleje, a to wszystko dzięki temu, że 21 lutego zaczął się remont przyczółków Mostu Długiego. Spółka Przewozy Regionalne postanowiła to wykorzystać i dlatego wpadła na tak ciekawy pomysł.

Tańsze bilety dla podróżujących

Przemysław Tarasiewicz ze szczecińskiego oddziału Przewozów Regionalnych opowiada o nowym pomyśle:

Obniżymy cenę biletu czasowego na obszarze Szczecina z 3,60 zł do 2,50 zł, to bilet normalny. Oczywiście honorujemy wszystkie zniżki ustawowe na przykład studenci maja 51 procent zniżki. Taka zmiana byłaby możliwa do wprowadzenia w kwietniu bądź na początku maja.

Poza biletem jednorazowym ma również pojawić się bilet miesięczny, który będzie obejmował teren Szczecina. Przedstawiciel Przewozów Regionalnych twierdzi, że nie wiadomo jak długo będzie funkcjonował takowy bilet:

Nie wiadomo czy bilet za 2,50 zł nie będzie obowiązywał jedną lub dwie godziny, decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły.

Od dawna Przewozy Regionalne nie cieszyły się z tak dużego zainteresowania wynikającego z możliwości skorzystania z przejazdów kolejami na obszarze Szczecina. Warto przypomnieć, że magistrat dokonał podpisania porozumienie, na wskutek którego mieszkańcy Szczecina mogą przemieszczać się pociągami Przewozów Regionalnych na terenie Szczecina, używając do tego jedynie biletów komunikacji miejskiej. Przemysław Tarasiewicz z zachodniopomorskiego oddziału Przewozów Regionalnych twierdzi, że według danych, którymi dysponują wielu mieszkańców zdecydowało się na wybranie podróży pociągami:

Ze wstępnych informacji od drużyn konduktorskich obsługujących pociągi REGIO w granicach Szczecina wynika, że bardzo wiele mieszkańców miasta postanowiło skorzystać z zastępczej komunikacji kolejowej. Wiemy, że w godzinach szczytu z pociągów korzysta po kilkadziesiąt osób z biletami komunikacji miejskiej. Nowa oferta została przez podróżujących codziennie z jednej strony miasta na drugą przyjęta bardzo pozytywnie. Dziennie mamy około tysiąca pasażerów więcej.

Wzrasta konkurencja

Jakby nie patrzeć to cena biletów pociągów Przewozów Regionalnych będzie bardzo konkurencyjne wobec tego co oferuje Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego. Zwłaszcza, że podróżowanie pociągiem pomiędzy Dąbiem, a Dworcem Głównym zajmuje raptem 15 minut, a podróżowanie ze Zdunowa to tylko 21 minut. Podróżując autobusem komunikacji miejskiej C według rozkładowego czasu jest w stanie pokonać odcinek z Dąbia do przystanku przy ulicy Wyszyńskiego w 17 minut. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że aby skorzystać z tego autobusu wydać trzeba 6 złotych. Tyle właśnie wynosi normalny bilet na 30 minut. Wiele osób żałuje, że unia biletowa wynikające z remontu mostu nie była w stanie utrzymać się odpowiednio dłużej, a to wszystko z tego względu, że pasażer, który wyjdzie z pociągu nie będzie w stanie skorzystać z tego samego biletu w tramwaju, czy też autobusu komunikacji miejskiego. W pociągach taryfa jest taka sama jak w przypadku linii zwykłych.