Nietrzeźwy kierowca i pasażer z amunicją

Nietrzeźwy kierowca i pasażer z amunicją

5 lutego 2015 0 przez Karol

Właśnie w taki sposób prezentował się duet, który został ostatnim czasem zatrzymany przez policję podczas drogowej kontroli. Oboje mężczyzn usłyszało zarzuty. 25-latek, który kierował samochodem odpowiadał przez sądem w przyśpieszonym trybie. Został on ukarany na karę 11 miesięcy bezwzględnego więzienia. Jadący z nim rówieśnik zaś został objęty dozorem policyjnym.

Funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie, mieszczącego się przy ulicy Goleniowskiej dokonali zatrzymania do kontroli pojazdu marki Volkswagen Golf. Policjanci od razu z ust kierowcy wyczuli ewidentną alkoholową woń. Po badaniu trzeźwości okazało się, że 25-latek posiada ponad 1,2 promila alkoholu w swoim organizmie.

Starszy aspirant Irena Kornicz twierdzi, iż Policjanci dokonali poważnych oględzin:

Policjanci sprawdzili kierującego w systemie policyjnym i okazało się, że prowadził on pojazd „na podwójnym gazie” pomimo, że był już wcześniej skazany przez sąd prawomocnym wyrokiem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

25 letni mężczyzna znalazł się w policyjnym areszcie. Podczas trzeźwienia mężczyzny, dąbscy Policjanci postanowili zebrać materiał dowodowy, który umożliwiłby im rozpatrzenie tej sprawy w sposób przyśpieszony. Już następnego dnia mieszkaniec powiatu polickiego znalazł się na sali sądowej, w której to postawiono mu zarzuty. Sąd ukarał mężczyznę na karę 11 miesięcy bezwzględnego więzienia, skazując go tym samym na winnego. Ponadto mężczyzna otrzymał zakaz prowadzenia wszelkiego rodzaju pojazdów na okres czterech lat, a dodatkowo został obciążony kosztami sądowymi.

W momencie legitymowania mężczyzn do kontroli drogowej w Volkswagen Golfie funkcjonariusze policyjny odnaleźli również jedną sztukę naboju, na którą zatrzymani nie posiadali odpowiedniego zezwolenia. Jak się okazało, posiadaczem tej amunicji był pasażer pojazdu. Mężczyzna po zatrzymaniu również znalazł się w areszcie. Zatrzymanemu postawiono zarzut, który grozi mu pozbawieniem wolności na okres 8 lat.

Irena Kornicz informuje o tym z jakim wniosek wystąpił komendant:

Komendant Komisariatu Policji Szczecin Dąbie wystąpił do Prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci dozoru Policji. Prokurator przychylił się do wniosku i zobowiązał 25-latka do stawiania się jeden raz w tygodniu na komendzie i zastosował wobec niego poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju. O dalszych jego losach zadecyduje wkrótce sąd.