Niecodzienny bal w domu grabarza

Niecodzienny bal w domu grabarza

5 lutego 2015 0 przez Karol

Już niedługo odbędzie się nietypowy bal z nagrodami w Domku Grabarza. Każdy kto będzie chciał wziąć udział w nim będzie musiał się przebrać za jedną z wielu możliwych postaci literackich, którą sam sobie wybierze. Do wygrania będzie kolacja dla dwojga w Domku Grabarza, bądź też seans w kinie Szczecińskiego Inkubatora Kultury, dodatkowo będzie również czekać nagroda pod postacią możliwości zwiedzania filharmonii od zaplecza. Warto też wspomnieć o tym, że osoby, które znajdą się tego dnia w Domku Grabarza będą mogły pobawić się przy muzyce serwowane przez Zająca Marcowego oraz Alicję z Krainy Czarów.

Organizatorzy na Facebooku zapraszają na bal, pisząc o tym w taki sposób:

Przypomnij sobie ulubionego bohatera literackiego – takiego, z którym się utożsamiasz albo takiego, który właśnie przyszedł Ci do głowy. Bohater romantyczny, postać współczesna czy fantasy – każdy mile widziany. Przebierz się za wybraną postać i przyjdź na pierwszy w dziejach Bal Bohaterów Literackich.

Organizatorzy zapowiadają, że będzie to zabawa do białego rana, a na imprezie będzie można posłuchać dj White, Alicje w Krainie Czarów oraz Zająca Marcowego, będzie tam również odbywać się wymiana książek i liczne konkursy literackie, które będą dawały możliwość wygrania kulturalnych nagród. Uczestnicy balu będą mogli zdobyć takie nagrody jak bilety do kina, teatru, na koncerty oraz jak wiadomo do wygrania będą książki.

Jeśli zaś chodzi o prawdziwych bohaterów to dla nich przygotowana specjalną aukcje charytatywną, której celem jest zebranie funduszy na rzecz Aktywnej Książki, które zostaną wydane warsztaty dla młodzieży oraz dzieci, które mają promować czytanie i wspólne kreowanie. Do wylicytowania będą między innymi winylowa pocztówka dźwiękowa oraz płyta z autografami Łony oraz Webbera, kolacja dla dwojga w Domku Grabarza, która zostanie przygotowana przez kucharza z Klubu Storrady, kinowy seans w Szczecińskim Inkubatorze Kultury pracę Natalii Szostak, możliwość zwiedzenia Filharmonii od zaplecza, plakat spektaklu „Zemsta nietoperza”, który został przekazany przez Operą na Zamku.

Podczas balu będzie można również znaleźć filie w Domku Grabarza, która zostanie otwarta przez Stojaki. Umożliwią oni zakupienie różnego rodzaju trunków oraz przysmaków. Bal Bohaterów Literackich będzie miał miejsce 7 lutego, w najbliższą sobotę. O godzinie 19:00 odbędzie się początek imprezy. Aby znaleźć się na imprezie trzeba będzie uiścić opłatę rzędu 15 złotych.

Organizatorzy balu to Polska Fundacja Sportu i Kultury, Klub Storrady oraz Hot Magazine Szczecin. Patronat honorowy nad Balem Bohaterów Literackich został objęty przez Narodowe Centrum Kultury.