Może Ty zostaniesz Mecenasem Kultury 2014?

Może Ty zostaniesz Mecenasem Kultury 2014?

19 lutego 2015 0 przez Karol

28 luty jest ostatnim dniem, w którym istnieje możliwość zgłaszania swoich kandydatur, które wezmą udział w rywalizacji o Nagrodę Artystyczną Miasta Szczecin oraz powalczą o to kto zostanie Mecenasem Kultury Szczecina za 2014 rok.

Składać zgłoszenia mogą wszystkie osoby, które są pełnoletnie i mieszkają na terenie Szczecina oraz są osobami fizycznymi, bądź osobami prawnymi. Składać wnioski również mogą podmioty, które nie posiadają osobowości prawnej, jednak tylko jeżeli posiadają one swoją siedzibę w Szczecinie. Wszyscy członkowie Prezydenckiej Rady Kultury są wyłączeni z tego prawa. Na podstawie regulaminu można wywnioskować, że w każdym roku może zostać przyznana tylko i wyłącznie jedna Nagroda Artystyczna, w postaci nagrody zbiorowej, bądź indywidualnej oraz do tego dochodzi tylko jeden Tytuł Mecenasa. Jeżeli dojdzie do naprawdę szczególnego przypadku to istnieje możliwość, aby zaniechać przyznawania tych wyróżnień.

Nagrodę Artystyczną Miasta Szczecin przyznaje się tylko i wyłącznie twórcom oraz artystom, którzy są związani z miastem i otrzymują ją za szczególne osiągnięcia związane ze sztuką, które to miały miejsce w poprzednim roku. Nagroda ma postać nagrody pieniężnej, a tegoroczna nagroda została ustalona na kwotę 40 000 złotych.

Jeżeli zaś chodzi o tytuł Mecenasa Kultury Szczecina to może zostać nią osoba fizyczna, prawna oraz jednostka organizacyjna, która takowych praw nie posiada i może być ona pochodzenia polskiego, bądź zagranicznego, jednak musi ona wyróżniać się na tle innych ze względu na swoją działalność, która byłą związana z przedsięwzięciami kulturalnymi Szczecina, bądź też działalnością, która została podjęta na terenie tego miasta i dotyczyła ochrony dziedzictwa kulturowego, a najlepiej jeżeli chodziłoby tutaj o kwestię zabytków. O tytuł Mecenasa Kultury nie mogą starać się tylko i wyłącznie podmioty, które posiadają prawny obowiązek realizowania zadań z zakresu działalności kulturowej i ochronnych dziedzictwa kulturowego. Osoba, bądź podmiot, który ma zyskać miano Mecenasa Kultury nie może poszczycić się mniejszym wkładem finansowym w rozwój kulturowy miasta niżeli 10 tysięcy złotych za cały rok swoje działalności.

Ostatnie Nagrody Artystyczne powędrowały do takich postaci jak:

Adam Zieliński (Łona) i Andrzej Mikosz (Webber), Sylwester Ostrowski, Zespół Teatru Współczesnego, Anna Wojsznis, Krzysztof Ked Olszewski, Wojciech Zieliński, a Tytuł Mecenasa otrzymali m.in.: Nordea Bank Polska SA Region Zachodni,
SGI Baltis Sp. z o.o., Edward Osina – Prezes Przedsiębiorstwa Budowlanego CALBUD Sp. z o.o., Hotel Radisson.

Wszelkiego rodzaju formularze zgłoszeniowe można odnaleźć na stronie internetowej Urzędu Miasta Szczecina i w Biurze Obsługi Interesanta, w sali numer 62, która znajduje się w Urzędzie Miasta Szczecin, przy placu Armii Krajowej 1. Zgłoszenia można przesyłać na adres Wydziału Kultury Urzędu Miasta Szczecin, poprzez pocztę, faks, czy też pocztę elektroniczną, albo złożyć wniosek przy okazji osobistej wizyty w Biurze Obsługi Interesantów.

Więcej informacji na temat Nagrody Artystycznej można znaleźć tutaj, zaś informacje dotyczące Mecenasa Kultury możecie znaleźć na tej stronie.