Mieszkańcy Kruczej powinni być zadowoleni

Mieszkańcy Kruczej powinni być zadowoleni

12 marca 2015 0 przez Karol

Szczecinianie mieszkający przy ulicy Kruczej będą mogli w 2016 roku wyjechać prosto na TRasę Północną, to właśnie w tym roku ma powstać nowy projekt ulicy, która będzie w stanie połączyć Żelechową z arterią.

Prawda jest taka, że aby połączyć a arterią nie brakuje wiele. Jeśliby takowy łącznik powstał to kierowcy z tamtych rejonów mieliby bardzo ułatwione życie, ponieważ mogliby od razu wjechać na ulicę Królewskiego. Niestety dzisiaj jeżeli chcą dotrzeć na Trasę Północną to muszą jeździć przez ulicę Kormoranów.

Arkadiusz Marchewka, radny PO twierdzi, że plany już są od dawna:

Obecnie przy Trasie Północnej istnieje przygotowany zjazd w kierunku ul. Kruczej, jednak droga nie został wybudowana przy realizacji inwestycji. We wspomnianym miejscu nie ma zabudowań, co sprawia, iż realizacja inwestycji nie powinna być skomplikowana. Przygotowanie łącznika korzystnie wpłynęłoby na skomunikowanie osiedla Żelechowa z Trasą Północną i pozwoliłoby na lepsze wykorzystanie tej arterii.

Mieszkańcy mogą się cieszyć, że na dzień dzisiejszy został złożony wniosek dotyczący zmian w budżecie miasta w 2015 roku.

Bogdan Jaroszewicz, zastępca prezydenta Szczecina twierdzi, że w tym roku planowane jest utworzenie dokumentacji projektowej:

Polegającej na utworzeniu nowego zadania inwestycyjnego pod nazwą „Budowa łącznika ulic: Królewskiego i Kruczej” z finansowaniem w latach 2015-2016. W tym roku planowane jest opracowanie dokumentacji projektowej, a realizacja robót i przekazanie do użytkowania przewidziane jest w 2016 roku. Ulica Królewskiego to drugi odcinek dwujezdniowej arterii o długości ponad 1 km, pomiędzy ulicą Rostocką a ulicą Łączną. Został otwarty jesienią ubiegłego roku.

Warto dodatkowo wspomnieć, że inwestycja pozwoliła na przebudowanie ulicy Łącznej na odcinku 1,7 km, od styku z ulicą Hożą do ulicy Rostockiej. Podczas trwania prac zamontowane zostały chociażby nowe sieci kanalizacyjne, sanitarne, energetyczne i telekomunikacyjne. Umieszczone zostały ponadto ekrany akustyczne i nowa sygnalizacja świetlna.