Miało być 50 złotych, a będzie areszt

Miało być 50 złotych, a będzie areszt

30 marca 2015 0 przez Karol

Jeden 25 latek oraz drugi 27 latek zdążyli już usłyszeć zarzuty za dokonanie rozboju na 25 letnim mężczyźnie. Sąd postanowił, że obu zatrzymanych zostanie umieszczonych w tymczasowym areszcie na okres trzech miesięcy. Mężczyźni za popełnione przestępstwo mogą otrzymać karę pozbawienia wolności do lat 12.

Funkcjonariusze Policji ze Szczecina dokonali zatrzymania dwójki mężczyzn, którzy popełnili rozbój na 25 letnim mężczyźnie poprzez zabranie mu czapki. Dodatkowo starali się oni zmusić poszkodowanego do tego, aby zakupił on laptopa na raty, aby tym samym odkupić swój dług w formie pieniężnej, który miał im spłacić.

Zdarzenie, które doprowadziło do aresztowania dwóch mężczyzn miało miejsce kilka dni temu w pewnej galerii handlowej. Według ustaleń funkcjonariuszy 25-latek właśnie tam spotkał swoich dawnych znajomych. Jedna ze spotkanych osób miała sobie przypomnieć o tym, iż poszkodowany jest zobowiązany oddać mu należność w wysokości 50 złotych. W tejże sytuacji mężczyzn zażądał od poszkodowanego, aby ten zwrócił mu tę należność oraz dał mu swój telefon komórkowy. Osoba pokrzywdzona stwierdziła, iż nie jest w posiadaniu żadnych pieniędzy i że nie ma zamiaru nic tym mężczyznom oddawać. W odpowiedzi, 25 letni mężczyzna uderzył poszkodowane w twarz i wziął jego czapkę, którą ten nosił na głowie.

W następnej kolejności sprawcy postanowili zażądać od mężczyzny, aby udał się z nimi do pobliskiego sklepu i zakupił w nim laptopa na raty i miał tam podać dane, które oni mu dadzą. Przez ten cały czas starali się oni pilnować poszkodowane, aby ten im nie uciekł. Na wskutek rozproszenia mężczyzna postanowił wykorzystać swoją szansę i w tej sytuacji zawiadomił Policję o tym co się dzieje.

starszy Aspirant Anna Gembala opowiada o tym jak wygląda sytuacja dwójki mężczyzn:

Szczecińscy wywiadowcy zatrzymali tych dwóch mężczyzn, którzy usłyszeli zarzuty rozboju oraz zmuszania do zwrotu wierzytelności. Obaj są już aresztowani i najbliższe miesiące spędzą w areszcie. Za popełnione przestępstwa grozi im nawet do 12 lat pozbawienia wolności.