Legendarne Radio ze Szczecina doczeka się swojego filmu?

Legendarne Radio ze Szczecina doczeka się swojego filmu?

17 marca 2015 0 przez Karol

Czy jeszcze jakiś mieszkaniec Szczecina pamięta o radiu ABC? Czy była to dla nich niezwykle istotna stacja radiowa? Te oraz wiele innych informacji będzie można zdobyć poprzez zobaczenie końcowego rezultatu, czyli filmu dotyczącego tej właśnie szczecińskiej i wręcz kultowej już rozgłośni radiowej.

Sam film nazywa się „Siwy Dym” a to wszystko ze względu na audycję, która była przez pewien czas nadawana w stacji radiowej ABC i była jedną z popularniejszych w tamtym okresie. Na dzień dzisiejszy autorzy filmu posiadają już zdjęcia, które były realizowane nie tylko w samym Szczecinie, ale również w Irlandii, zaś aktualnie ekipa, która zajmuje się projektem, stara się wyselekcjonować materiał w taki sposób, aby nadawał się do zmontowanie. Wszelkie fundusze związane z tym celem twórcy chcą zdobyć poprzez skorzystanie z pomocy, którą uzyskają na serwisie „Wspieram to”. 

Strona internetowa daje możliwość wszystkim zainteresowanym osobom na wpłacenie określonej kwoty na wszelkiego rodzaju pomysły, które ich zainteresują i mogą one dotyczyć wielu rzeczy, technologii, podroży, kultury, społeczeństwa. Wszelkiego rodzaju osoby, które mają ochotę przyczynić się do tego, żeby powstał film „Siwy dym” wystarczy, że wpłacą kwotę jaką chcą, a mogą zyskać dzięki temu nawet wiele licznych nagród, chociażby zaproszenie na specjalnego rodzaju pokaz filmowy, który zostanie zorganizowany przez twórcę na jesieni tego roku w szczecińskiej OFF Marinie, dodatkowo do zdobycia są również nagrody związane z rozgłośnią radiową, a co najciekawsze można też zdobyć Roberta „Siwego” Nowaka jako osobę, która poprowadzi dla Was imprezę taneczną, więc jak widać możliwości jest sporo, a czy się opłaca to już zależy od Was.

Każda osoba, która zdecyduje się wpłacić określoną sumę pieniędzy będzie mogła również liczyć na innego rodzaju gratyfikacje, takie chociażby jak DJ-sety „tribute to Radio ABC”, które zostały wykonane przez niesamowitych DJ’w, czyli Maćka Gorzelaka i Jerrego Jersona, dodatkowo do zdobycia będzie również zdjęcie pochodzące z pierwszej siedziby Radia ABC, która mieściła się przy ulicy Mazowieckiej 14 i została wykonana przez Marcina Korneluka, dodatkowo będą też do zdobycia zdjęcia Wojciech Waglewskiego, który jest liderem grupy VooVoo i pełni on rolę ambasadora realizacji filmu, dodatkowo zdobyć będzie też można obraz, który został wykonany przez Monikę Graetzer-Tortorellę czy też DVD, na którym jest film „Przyszedł człowiek i wziął” z dołączonymi autografami reżyserów Rafała Przybyła i Jędrzeja Niestroja.

Dodatkowo można też dodać, że Jędrzej Niestroj jest również odpowiedzialny za reżyserię w filmie „Siwy Dym”. Od wielu lat zajmuje się on wykładaniem na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale rzeźby, a ponadto jest on absolwentem Mistrzowskiej Szkoły Wajdy. Spod jego rąk wyszły już filmy i projekty, w których brał udział chociażby Artur Żmijewski, a jednym z jego wybitnych prac jest chociażby „Berek”.

Koproducentką i jednocześnie scenarzystką jest Małgorzata Olejniczak, która od 1993 do 2000 roku pracowała w Radio ABC. Pełniła ona rolę dziennikarki, reporterki, wydawcy, sekretarza redakcji, a również pełniła obowiązki redaktora naczelnego. Na dzień dzisiejszy pracuje jako redaktorka w wydawnictwie Polskapresse, zaś w 2012 roku można było o niej usłyszeć, gdyż opublikowała biografię Wincentego Witosa.

Kampania zaczęła się 11 marca i będzie trwałą jeszcze przez 40 dni. O wiele większą ilość szczegółowy dotyczących tejże produkcji filmowej można znaleźć na oficjalnym wydarzeniu na Facebooku Radio ABC.