Kto wyremontuje ulicę Spacerową w Szczecinie?

Kto wyremontuje ulicę Spacerową w Szczecinie?

21 lutego 2015 0 przez Karol

Na ulicy Spacerowej poza samym remontem instalacji podziemnych ma zostać położone torowisko, które będzie w stanie doprowadzić tramwaje do samej alei Wojska Polska, zaś na skrzyżowaniu ulic Spacerowa, Wojska Polskiego i Szafera ma znajdować się rondo.

Magistrat raptem kilka dni temu zdecydował się na otwarcie ofert firm, które wzięły udział w przetargu na „Aktualizację dokumentacji inwestycyjnej na: Przebudowę ulicy Niemierzyńskiej, Arkońskiej, Spacerowej do al. Wojska Polskiego, etap III – wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego”.

Oferty zostały złożone przez takie firmy jak:

  • Konsorcjum firm: Pracownia Projektowa Dróg i Mostów DIM Ryszard S. Kowalski, ul. Sosnowa 6a 71-468 Szczecin oraz Biuro Inżynierskie DAMART Kraśniański i Wspólnicy sp. jawna, ul. Czorsztyńska 39A/5, 71-201 Szczecin – 897 900 złotych
  • Biuro Projektowo – Konsultingowe BPK sp. z o.o., ul. J. Korzeniowskiego 1, 70-211 Szczecin – 1 459 660 złotych

Aktualnie komisja przetargowa zajęła się badaniem obu ofert, które zostały złożone. Przyszły wykonawca, aby wykonać zadanie będzie miał przeszło 7 miesięcy.

Całkowita przebudowa ulicy Spacerowej ma być związana z kontynuowaniem inwestycji, która polegała na modernizacji ulic Arkońska i Niemierzyńska. Poza samym remontem podziemnych instalacji oraz nawierzchni to w wyniku prac ma pojawić się na ulicy Spacerowej torowisko tramwajowe, które dowiezie pasażerów do torowiska przy alei Wojska Polskiego. Jeśli zaś chodzi o skrzyżowanie pomiędzy Szafera, Wojska Polskiego i Spacerową to zostanie tam umiejscowione rondo, które również zostanie wzbogacone o torowisko, a pojazdy szynowe w tamtym miejscu będą mogły pojechać we wszystkich kierunkach.

Oscyluje się, że inwestycja zostanie zrealizowane w 2016/2017 roku.