Kto kupił Centrum Handlowe Galaxy?

Kto kupił Centrum Handlowe Galaxy?

18 marca 2015 0 przez Karol

Echo Investment, czyli właściciel Centrum Handlowego Galaxy ląduje w rękach funduszu z Luksemburgu. Nowy właściciel kieleckiej spółki podejmie ostateczną decyzję o tym czy jakakolwiek rozbudowa Galaxy będzie miała miejsce czy też nie.

Grupa Griffin z Luksemburgu, która już od wielu lat funkcjonuje na polskim rynku nieruchomości przejmuje większość udział w spółce akcyjnej Echo Investment. Warto również zauważyć, że spółka, która zostaje przejęta przez grupę z Luksemburgu ma w swoim posiadaniu poza samym Centrum Handlowo-Rozrywkowym Galaxy również biurowiec Oxygen oraz centrum wyprzedażowe Outlet Park Szczecin.

Walne zgromadzenie

Wojciech Gepner, pełniący rolę szefa PR w Echo Investment poinformował, że w poprzedni piątek Michał Sołowow złożył wniosek o to, aby zwołać nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy wyżej wymienionej spółki. Warto wyjaśnić sobie, że dzięki spółce FTF Columbus, Michał Sołowow był w stanie pełnić kontrolę nad Echo Investment. Zaś grupa Griffin ma już niedługo dokonać nabyć od Sołowowa przeszło 41,5 procent akcji spółki, która jest w posiadaniu szczecińskiego biurowca i centr handlowych. Zgromadzenie walne akcjonariuszy ma mieć miejsce w ciągu najbliższego miesiąca. Wojciech Gepner twierdzi, że dokładna data będzie znana jeszcze w dniu dzisiejszym. Zdołano już ustalić jak będzie wyglądał porządek obrad. Większość projektów dotyczy odwołania rady nadzorczej i powołania nowego składu.

Jak z rozbudową Galaxy?

Spółka, do której należy Centrum Handlowo-Rozrywkowe Galaxy składałaby aktualnie wniosek o pozwolenie na rozbudowanie centrum, jednak ze względu na sprzedaż akcji tego nie zrobi. Powierzchnia pod inwestycję jest przygotowana, ponieważ jest to teren, na którym znajdował się wcześniej hotel Neptun, jednak dzisiaj ten obiekt już nie istnieje. Dyrektor PR w spółce Echo Investment powiedział jasno, że o tym co dalej się stanie z tą inwestycją zadecyduje nowy właściciel. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo co dalej z tą inwestycją.

Wszystko jest gotowe i można zaczynać

Nowa część obiektu Centrum Handlowo-Rozrywkowego Galaxy miała posiadać powierzchnię rzędu 17 tysięcy metrów kwadratowych, które miało składać się z wielu sklepów, klubu fitness i następnych 200 miejsc parkingowych. Ponadto miała również powstać zadaszona aleja handlowy wraz z rozległym, wewnętrznym placem, który miał pełnić orlę miejsca spotkań i zakupów dla wszystkich mieszkańców Szczecina oraz okolic.

Po dokonaniu rozbudowy cała powierzchnia handlowa Galaxy miała posiadać 60 tysięcy metrów kwadratowych. Miało znaleźć się tam miejsce dla 500 nowych osób. Warto również zauważyć, że Galaxy w ciągu roku jest odwiedzane przez 14 milionów klientów.

Echo Investment

Jest jedną z największych europejskich firm z zakresu inwestycyjno-deweloperskiego i posiada do tego polski kapitał. W głównej mierze stawia na inwestowanie w budownictwo mieszkaniowe, biurowe, hotelowe i tworzenie centrów handlowych. W Polsce zdołała zrealizować przeszło 100 różnych projektów. Rozwija się w sposób naprawdę prężny na Rumunii, Węgrzech oraz Ukrainie. Od 1996 roku jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Akcje spółki są wyceniane na 2,8 miliarda złotych, zaś jej aktywa to 6,7 miliarda złotych. Michał Sołowow jest w posiadaniu 45,88 procent akcji spółki, które można oszacować na 1,2/1,5 miliarda złotych.