Kiedy zostanie zamknięta aleja niepodległości?

Kiedy zostanie zamknięta aleja niepodległości?

27 marca 2015 0 przez Karol

Prace związane z wymianą sieci ciepłowniczej na alei Niepodległości od Bramy Portowej, aż do placu Żołnierza Polskiego w Szczecinie zaczną się 1 kwietnia. Osoby kierujące pojazdami będą mogły oczekiwać, że przez okres jednego miesiąca na drodze wystąpi wiele utrudnień. Warto zauważyć, że jest to na dzień dzisiejszy najbardziej istotne zadanie inwestycyjne, które realizowane jest na podstawie projektu Modernizacja systemu ciepłowniczego Lewobrzeże”.

Danuta Misztal z SEC mówi o tym jak wyglądają plany:

Do wymiany zaplanowano prawie 450 metrów magistralnej sieci ciepłowniczej, zbudowanej jeszcze w latach siedemdziesiątych. Zgodnie z harmonogramem prace powinny potrwać miesiąc.

Nie ma co się tutaj jednak nadmiernie też martwić, ponieważ przez ten okres ma zostać zakończony remont przyczółków na Moście Długim. Według nieoficjalnych danych twierdzi się, że 30 marca będzie dniem, w którym zostanie zniesiona tymczasowa organizacja ruchu wynikająca z prac w tamtym rejonie.

Krystyna Gawrońska ze spółki Tramwaje Szczecińskie twierdzi, że na dzień dzisiejszy nie ma ostatecznych decyzji:

Jeszcze nie mamy ostatecznej informacji od wykonawcy. Wykorzystujemy zamknięcie mostu, odbywają się jeszcze podlewki pod szyny.

Na samym początku mają zostać wykonane te prace, które zostały zlecone przez Szczecińską Energetykę Cieplną, które są powiązane z przebudowaniem węzła cieplnego.

Jak będą wyglądały zmiany w ruchu?

Zmiany w organizacji ruchu mają wejść w życie w nocy z 31 marca na 1 kwietnia i będą polegały na tym, że cała jezdnia zostanie wyłączona dla ogólnego ruchu. Jeden pas alei niepodległości będzie przeznaczony tylko i wyłącznie dla pojazdów komunikacji miejskiej, służb miejskich i pojazdów budowy. Objazd do placu Żołnierza Polskiego będzie umieszczony w taki sposób, że poprowadzi przez aleję Wojska Polskiego oraz ulicę Obrońców Stalingradu.

Prace związane ze zmianami układu komunikacyjnego i przebudową alei Niepodległości, które muszą zostać wykonane ze względu na zlecenie od Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego mają zacząć się od razu po tym jak zostanie zakończona modernizacja sieci ciepłowniczej. Roboty będą obejmowały tutaj przebudowanie chodników, jezdni, zbudowanie ścieżki rowerowej, wprowadzenie porządków w systemu parkowania i aktualizacje miejsc postojowych, będą znajdowały się one po stronie budynków, a nie tak ja kto dotychczas było po stronie torowiska. Oś jezdni również ulegnie zmianie i zostanie przesunięta. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego aktualnie jest na etapie przygotowywania dokumentacji przetargowej dotyczącej przebudowania alei Niepodległości.