Kiedy ruszy przebudowa Niepodległości?

Kiedy ruszy przebudowa Niepodległości?

31 marca 2015 0 przez Karol

Przebudowa alei Niepodległości rozpocznie się wraz z dniem 1 kwietnia. Początkowo mają zostać wykonane te prace, które zostały zlecone przez SZczecińską Energetyką Cieplną i wiążą się one z przebudowaniem węzła cieplnego. W następnej kolejności przebudowie ma ulec ulica.

Danuta Misztal z SEC mówi o przebudowaniu węzła cieplnego:

Do wymiany zaplanowano prawie 450 metrów magistralnej sieci ciepłowniczej, zbudowanej jeszcze w latach siedemdziesiątych. Za powstałe utrudnienia bardzo przepraszamy. Zgodnie z harmonogramem powinny potrwać miesiąc.

Nowy wygląd alei Niepodległości

W momencie, gdy prace ulegną zakończeniu zacznie się faktyczna przebudowa ulicy.

Dariusz Wołoszczuk, rzecznik ZDiTM mówi o tym jak będzie wyglądała nowa aleja Niepodległości:

Prace związane ze zmianą układu komunikacyjnego i przebudową al. Niepodległości wykonywane na zlecenie Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego rozpoczną się bezpośrednio po zakończeniu modernizacji sieci ciepłowniczej.Roboty obejmą przebudowę jezdni, chodników, budowę drogi dla rowerów, uporządkowanie systemu parkowania wraz ze zmianą lokalizacji miejsc postojowych (znajdować się one będą po stronie budynków, a nie torowiska). Przesunięta zostanie także oś jezdni.

Trzeba zdać sobie sprawę, że aktualny układ miejsc parkingowych nie jest zbyt bezpieczny. Kierowcy już niejednokrotnie twierdzili, że muszą ryzykować przebiegając przez ruchliwą jezdnię, aby móc w jak najkrótszy sposób dojść do swojego samochodu. Zmiany mają też zadowolić pieszych i rowerzystów. Piesi będą mogli korzystać z chodnika, którego szerokość będzie wynosiła 5,25 metra, zaś rowerzyści będą mogli poruszać się ścieżce, która będzie miała 2 metry szerokości. O wiele krótszy ma być ponadto czas oczekiwania na sygnał zielony na przejściu dla pieszych, które jest umiejscowione na skrzyżowaniu alei Niepodległości i ulicy Bogurodzicy. Kierowcy będą mieli możliwość ukośnego parkowania, na miejscach o długości 5 metrów.

Redukcja miejsc parkingowych

Smutną wiadomością dla kierowców może być fakt, że ma być mniej miejsc parkingowych i z 68 zrobi się 51.

Marcin Charęza, szef zespołu ds organizacji ruchu w magistracie twierdzi, iż jest to kwestia wymagana przez przepisy:

Jest to związane z tym, że jesteśmy zobligowani przepisami, m.in. do zachowania odległości 10 metrów od przejścia dla pieszych.

Nie jest to jedyna wiadomość, z której nie będą zadowoleni kierowcy. Na alei będą nadal umieszczone trzy pasy ruchu, jednak tym razem będą one węższe i każdy z nich zmniejszy się z 3,5 metra do 3 metrów.

Przebudowa alei Niepodległości będzie trwała mniej więcej od 4 do 5 miesięcy. Na pewno nie będzie to zbyt łatwy okres dla wszystkich kierowców.