Kiedy nastąpi rozbudowa C.H. Galaxy?

Kiedy nastąpi rozbudowa C.H. Galaxy?

20 stycznia 2015 0 przez Karol

Według wstępnych ustaleń już na wiosnę tego roku inwestor, czyli Echo Investment ma rozpocząć rozbudowywanie Centrum Handlowo-Rozrywkowego Galaxy. Zapowiedzi dotyczące rozbudowy mieszkańcy Szczecina już znają od dawna, jednak jak to będzie tym razem? Zobaczymy.

Aktualnie trwają prace związane z nanoszeniem na projekt budowlany ostatnich zmian.

Kierownik PR z firmy Echo Investment, Wojciech Gepner twierdzi, iż tak późne prace związane z rozpoczęciem inwestycji wynikają przede wszystkim z tego, że procedury, które za tym wszystkim stoją są naprawdę problematyczne i pochłaniają niesamowicie dużo czasu. Zwłaszcza jeżeli ma się na myśli uzgodnienia środowiskowe, których okres trwania wynosił prawie cały rok. Centrum Handlowo-Rozrywkowego Galaxy ma zostać rozbudowane na początku 2017 roku.

Wojciech Gepner ponadto mówi również o tym, iż projekt budowlany to nie sam budynek Galaxy, ale również drogi dojazdowej i zmiana organizacji ruchu wokół Centrum Handlowo-Rozrywkowego. Ma to również dotyczyć zbudowania całej nowej drogi, która ma pełnić rolę przedłużenia ulicy Borysza i ma ciągnąć się, aż do ulicy Matejki. Pan Wojciech mówi o tym jak długi czas mają na zrealizowanie tego typu zadań:

Chociaż na realizację tego zadania zgodnie z umową zawartą z miastem mamy czas do listopada 2017 r.

Koncepcją rozbudowania Galaxy zajęły się cztery biura projektowe. Inwestor zdecydował się wybrać projekt, którego autorem jest pracownia projektowa z Warszawy Open Architekci. Inwestor twierdzi, że ten pomysł wygrywa na tle innych z tego względu, że posiada on znacznie więcej realności jeśli chodzi o wykonanie, a forma sama w sobie jest naturalna i powściągliwa. Ponadto projektanci z biura projektowego zdecydowali się utworzyć elastyczną, elewację nowej bryły, która jest zintegrowana z niecodziennymi przeszkleniami.

Nowa część budynku ma charakteryzować się powierzchnią w okolicach 17 tysięcy metrów kwadratowych i posiadać jeszcze przy tym odpowiednio dużo przestrzeni dla klubu fitness, kolejnych sklepów i przeszło ponad 200 miejsc parkingowych. Ma tam powstać zadaszona aleja handlowa z wewnętrznym placem o sporych rozmiarach, według inwestora będzie to na pewno bardzo popularne miejsce spotkań oraz zakupów dla wszystkich miejscowych oraz ludzi, którzy przyjeżdżają z okolic. Rozbudowane Centrum Handlowo-Rozrywkowego Galaxy będzie mogło pochwalić się przestrzenią handlową wynoszącą blisko 60 tysięcy metrów kwadratowych. Ponadto rozbudowane Galaxy ma zaoferować ponad 500 nowych miejsc pracy.

Warto też przypomnieć, że zarówno Galaxy jak i Oxygen są nieruchomościami wystawionymi na sprzedaż, jednak tylko wtedy, gdy nadarzy się do tego odpowiednia okazja, ponieważ właściciele nie mają zamiaru sprzedawać budynków za pół darmo.