Już zaraz otworzą Most Długi!

Już zaraz otworzą Most Długi!

29 marca 2015 0 przez Karol

30 marca, w poniedziałek nastąpi oficjalne Otwarcie Mostu Długiego i będzie miało ono miejsce mniej więcej od 6 do 8:30.

Początkowo zaplanowano, że to o 6:00 zostanie włączone sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Nabrzeża Wieleckiego wraz z ulicą Wyszyńskiego oraz Mostem Długim. W tym również momencie, aż do 8:30 mają być zdejmowane zapory oraz znaki drogowej.

Wjazd od strony ulicy Energetyków będzie otwarty jako ostatni.

Ze względu na otwarcie Mostu Długiego dla ruchu drogowego, 30 marca mają zostać również wprowadzone zmiany związane z funkcjonowaniem komunikacji miejskiej w Szczecinie. Na swoją dawną trasę powróci linia tramwajowa numer 3, która kursuje na trasie Pomorzany i Las Arkoński i wreszcie będzie znowu przejeżdżać przez ulicę Nową i ulicę Dworcową.

Jeżeli zaś chodzi o przystanek Wyszyńskiego w kierunku Bramy Portowej dla autobusów linii pośpiesznych A, B, C, D, E, G oraz 807 zostanie umieszczony na peronie tramwajowym, czyli w taki sam sposób jak wtedy, gdy Most Długi był otwarty. Ponownie, już na stałe, powrócą autobusy linii 526 oraz 70. Jeśli zaś mowa już o autobusach to linie 61, 75 oraz 81, które jeżdżą w kierunku placu Zwycięstwa, to przy przystanku „Wyszyńskiego” będą zatrzymywały się w zatoce przystankowej, czyli powrócą do tego samego stanu co wcześniej.

Wszystkie autobusy kursujące w ramach linii 87, które na dzień dzisiejszy kończą swoją podróż na Dworcu Głównym, z tego względu, że na ulicy 3 Maja oraz na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Narutowicza mają zostać rozpoczęte prace drogowe, dotyczące przebudowy węzła ciepłowniczego i torowiska tramwajowego. To do momentu, w którym się to nie zakończy będą one podróżowały na trasie Dworzec Główny – Podbórz według takiego samego rozkładu jazdy, z którym to pasażerowie i kierowcy autobusów mają do czynienia w tym momencie.