Jak zrobić drinka w prosty sposób?

Jak zrobić drinka w prosty sposób?

15 stycznia 2015 0 przez Karol

Wyobraź sobie taką sytuację, że jesteś w domu, robi się późno, a Ty masz ochotę napić się drinka. Postanawiasz udać się do swojej lodówki, otwierasz ją, a Twoim oczom ukazuje się jedynie wódka, sok pomarańczowy i dżem? Co w takiej sytuacji robisz? Większość osób darowałoby sobie to, ale nie Ty. Postanawiasz zmieszać to wszystko razem i ku Twojemu zdziwieniu otrzymujesz drinka, który jest naprawdę pyszny i ma pomarańczowo-truskawkowy posmak, a przy tym kawałki owoców. W taki właśnie sposób wyglądał jeden z wielu pomysłów na drinka, autorstwa Pawła Stelmach, który bierze udział w szczecińskim projekcie „Domowy barman”.

Paweł Stelmach uważa, że głównym celem powstania programu „Domowy Barman” jest to, aby nie bać się przygotowywać drinki w warunkach domowych i stara się to zaszczepić w ludziach:

Pokazujemy, że wbrew pozorom, nie trzeba posiadać profesjonalnego sprzętu barmańskiego ani wykwintnych składników, by na domówce zaskoczyć siebie i swoich znajomych.

Stelmach opowiada również o tym jak wyglądają opracowane przez niego i resztę ekipy pomysły:

Mamy też opracowane przepisy na drinki ze Snickersa, serka Danio, ogórka czy deseru Monte – wymienia – Na jednym z pierwszych kursów przygotowaliśmy nawet drinka z surówki Colesław, dodaliśmy łyżeczkę chrzanu albo musztardy, zalaliśmy wszystko rumem i zmiksowaliśmy. Może nie powstał napój, który dałoby się pić codziennie, ale jeżeli budzisz się na kacu po całonocnej imprezie to powinno smakować. Alkoholu w tym drinku wcale nie czuć, a warzywno – witaminowa bomba od razu stawia na nogi

Twórcy „Domowego Barmana” założyli sobie cel jakim jest uświadomienie jak największej ilości ludzi w tym, że barmaństwo jest czymś naprawdę niesamowitym i może się nim zajmować każdy kto tylko tego zechce i nie potrzeba do tego wcale profesjonalnego sprzętu. Wpierw wychodzili z tą inicjatywą do ludzi poprzez szkolenia, jednak postanowili oni pójść o krok dalej i wydać płytę DVD. Oczywiście płyty DVD nikt nie wyda bez odpowiednich funduszy, dlatego też postanowili zebrać je na jednym z portali crowdfundingowych. Najciekawsze jest jednak to, że raptem po 36 godzinach od tego jak wystartowali oni ze swoim projektem to osiągnęli już swój cel i to w przeszło 180 procentach. Cztery dni przed zakończeniem projektu było już ponad 500%, a kwota wynosiła 11 071 złotego, z czego autorzy chcieli otrzymać jedynie 2 000 złotych do 14 stycznia.

Stelmach opowiada o tym co znajduje się na nagranej przez nich płycie DVD:

Na płycie znajdują się totalne fundamenty i podstawy domowego barmaństwa. Pokazujemy od czego zacząć kompletowanie barku i jakimi domowymi urządzeniami zastąpić profesjonalny sprzęt, np. zamiast shakera idealny będzie słoik. Podajemy schemat, zgodnie z którym najlepiej jest wymyślać własne drinki oraz udowadniamy, że można je przyrządzić dosłownie ze wszystkiego. Podsuwamy też kilka inspiracji w czym takie domowe koktajle podać.

Twórcy „Domowego Barmana” posiadają spore pokłady nadziei w tym, że projekt spowoduje to, że coraz więcej ludzi będzie posiadać świadomość na temat alkoholi, zaś klienci klubów oraz barów po takim doświadczeniu będą chcieli zamawiać coś więcej, niżeli samą wódkę czy whisky z colą, ponieważ będą mieli znacznie więcej wiedzy na temat sztuki barmaństwa i tego jak przyrządza się drinki i dlaczego warto robić drinki, które są nieco bardziej skomplikowane.

Ponadto chcą, aby w przyszłości powstała wręcz cała sieć „Domowych Barmanów”. W planach mają również nagranie kolejnych płyt, chociażby ze sposobami dotyczącymi drinków na każdą porę roku oraz tego w jaki sposób zdobić drinki czy też nalewać alkohol z ręki. W najbliższym czasie chcieliby również wydać książkę, a pracę nad nią już zostały rozpoczęte.

 

0 0 vote
Daj ocenę