Jak spędzić ferie w Szczecinie?

Jak spędzić ferie w Szczecinie?

15 stycznia 2015 0 przez Karol

Ferie Zimowe w tym roku dla Szczecinian zaczynają się z dniem 19 stycznia, a kończą 31 stycznia. Dlatego warto już się zastanowić jak spędzić ten czas i dowiedzieć się co takiego będzie się działo w Szczecinie, a atrakcji będzie naprawdę sporo i to zarówno dla tych najmłodszych jak i również nieco starszych.

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie zdecydowała się przygotować w swych filiach naprawdę interesujące wydarzenia i naprawdę bardzo trudno będzie się nie odnaleźć w jakimś z nich. Pośród zaplanowanych atrakcji będzie można uczestniczyć chociażby w takich rzeczach jak:

  • Feriada z grami planszowymi, która będzie miała miejsce w filii bibliotecznej numer 6
  • Podnieś i zrób to sam – czyli cykl zajęć plastycznych, które organizowane są przez filię biblioteczną numer 12
  • Warsztaty z robotyki oraz programowania, które będą mieć miejsce w filii bibliotecznej numer 46
  • Plastyczno-literackie spotkania, odbywać się będą w filii bibliotecznej numer 9

Wszelkiego rodzaju szczegóły, które są związane z licznymi atrakcjami, które zostały przygotowane przez filie Miejskiej Biblioteki Publicznej można odnaleźć chociażby na stronie internetowej. http://www.mbp.szczecin.pl/dokument,209.html

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, chciałby zaprosić młodzież oraz dzieci na takie atrakcje jak chociażby warsztaty teatralne, klub małego aktora czy zajęcia rytmiczne. Warto też zauważyć, iż podczas trwania ferii zimowych w Kinie Zamek będzie można obejrzeć specjalny repertuar, który został przygotowany specjalnie dla najmłodszych odbiorców kina. Znacznie więcej informacji można odnaleźć na oficjalnej stronie Zamku Książąt Pomorskich. 

Filharmonia imienia Mieczysława Karłowicza w Szczecinie nie będzie miejscem tylko i wyłącznie dla osób dorosłych, ale w tym czasie nawet milusińscy znajdą coś dla siebie. Dnia 24 stycznia będą odbywać się warsztaty pod nazwą „Ale bajka! – Taki mały, taki duży” w godzinach od 9:00 oraz od 11:00. Zajęcia zostały przygotowany z myślą o dzieciach w wieku od lat 4 do 6 i każde dziecko musi być z opiekunem. Jeżeli zaś chodzi o inne dni to o godzinie 17:00, 25 stycznia odbywać się będzie koncert symfoniczny, który będzie naprawdę niezwykły. Samo wydarzenie nosi nazwę „Ale gratka! Koncert dla wnuka i dziadka” i podczas niego w Filharmonii będzie rozbrzmiewać muzyka wraz z wierszami Jana Brzechwy oraz Juliana Tuwima.

Warto zauważyć, że wiersze, które będą przedstawiane w formie słowno-muzycznej w Filharmonii mają pełnić rolę swoistego pomostu międzypokoleniowego, tak aby jednocześnie dziadkowie oraz wnukowie mogli cieszyć się z tego i odnaleźć coś dla siebie. Więcej informacji związanych z repertuarem Filharmonii Szczecińskiej można odnaleźć na oficjalnej stronie.

Teatr Lalek Pleciuga również przygotował specjalny repertuar z myślą o najmłodszych miłośnikach teatru. Ferie zimowe będą bardzo bogate w liczne spektakle, odbędą się tam takie przedstawienia chociażby jak:

  • Bałwanek ratuje świat
  • Calineczka
  • Bajki samograjki
  • Pippi Pończoszanka

Szczegółowe informacje można odnaleźć na oficjalnej stronie internetowej Teatru Lalek Pleciuga, wchodząc w zakładkę repertuar. 

W Operze na Zamku, w czasie trwania ferii zimowych będą odbywały się dwa spektakle, które zostały stworzone z myślą o najmłodszych odbiorcach Opery.

Pierwszy z nich odbędzie się o godzinie 11:00, 22 stycznia i będzie to musical skierowany do najmłodszych, pod tytułem „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Jeżeli zaś chodzi o drugi spektakl to on odbędzie się o godzinie 11:00, dnia 27 stycznia 2015 roku i będzie on interaktywnym spektaklem tanecznym dla dzieci w wieku lat od 4 do 11 i będzie nosił nazwę „Ngoma – tańczący słoń”

Po większą ilość informacji warto zajrzeć na oficjalną stronę internetową Opery na Zamku. 

TRAFO Trafostacja Sztuki postanowiło przygotować dla swojej najmłodszej widowni zebranej wraz z rodzicami „Rodzinną sobotę”. Są to zajęcia, których celem jest rozwijanie umiejętności manualnych i wspieranie kreatywności u najmłodszych przy pomocy ich rodziców. Warto zauważyć, że będą to zajęcia, które nie będą polegały na siedzeniu w jednym miejscu, ale będą one aktywne i w pełni ruchowe, tak aby uczestnicy zaangażowali się w to w pełni i to zarówno Ci najmłodsi jak i Ci znacznie starsi.

W dniu 17 stycznia wszystkie osoby, które są zaciekawione tematyką kubizmu, mogą oczywiście wziąć udział w warsztatach, które są poświęcone tej tematyce. Odbywać się będzie spotkanie, podczas którego wszystkie zebrane tam osoby będą oglądać wspólnie prezentację, która jest poświęcona tej tematyce i będą mogli się zaznajomić z historią Pabla Picassa oraz każdy z uczestników będzie tworzył portrety swych dziadków.

Już zaś 31 stycznia 2015 roku będą odbywać się warsztaty, nazywające się „Karnawałowe maski”. Podczas ich trwania będzie można zaznajomić się nieco bliżej z tym czym jest w istocie rzeczy sam karnawał oraz jak prezentuje się jego historia oraz historia masek karnawałowych. Miłośnicy prac plastycznych i manualnych na pewno będą zainteresowani tym faktem, że podczas tych warsztatów każdy będzie mógł całkowicie samodzielnie wykonać oraz ozdobić własną maskę karnawałową.

Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na fakt, że wszystkie rodzaje zajęć wymagają wcześniejszego zapisania się. Znacznie większą ilość informacji związanych z „Rodzinnymi sobotami”, można znaleźć na portalu edukacyjnym. 

Dom Kultury „Słowianin” podczas ferii zimowych również będzie organizował zajęcia z myślą o najmłodszych mieszkańcach Szczecina. Wszelkiego rodzaju uczniowie, którzy uczęszczają do szkół podstawowych mają niebywałą okazję, aby wziąć udział w zajęciach dotyczących sportu, musicalu i konstrukcji. Warto też zauważyć, że 29 stycznia będzie miała miejsce dyskoteka, która będzie odbywać się wraz z dziecięcymi występami.

O wiele więcej informacji można zdobyć w dziale programowym DK „Słowianin”, albo dzwoniąc na numer telefonu 91 434 56 63, bądź też 606 414 430.

Sekretariat zajmujący się Młodzieżą Województwa Zachodniopomorskiego chciałyby również zaprosić wszystkich, którzy mają od 15 do 25 lat na to, aby wzięli udział w warsztatach pod tytułem „Aktywuj ferie”, które to będą odbywać się w dniach od 27 do 30 stycznia w Szczecinie. W programie znajdą się tam również zajęcia z fotografii, zasad pierwszej pomocy przed medycznej, tajników autoprezentacji i języka francuskiego.

Jeżeli jesteście zainteresowani wzięciem udziału w nich to do dnia 22 stycznia 2015 roku trzeb wypełnić formularzy, który znajduje się na stronie sekretariatu.  Znacznie więcej informacji można zdobyć również na stronie sekretariatu ds. młodzieży. 

Muzeum Narodowe w SZczecinie również nie pozostanie obojętne na dzieci, ponieważ wszystkie dzieci, które mają od 6 do 10 lat bardzo serdecznie zaprasza na warsztaty. Są to zajęcia, które zostaną przygotowane po to, aby uczestnicy ich zdobyli świadomość tego jak odbiera się sztukę oraz zjawiska dotyczące kultury i tradycji i dzieci mają się tego nauczyć poprzez wzięcie udziału w procesie twórczym i doświadczenie jak to wszystko wygląda.

Znacznie więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie Muzeum Narodowego. 

W Domu Kultury „13 Muz” będzie miał miejsce ilustrowany Plac Zabaw, który będzie otwarty podczas ferii w takie dni jak niedziela, poniedziałek oraz wtorek od godziny 11:00 do 16:00.

Ilustrowany Plac Zabaw jest naprawdę niezwykle interesującą przestrzenią, zwłaszcza pod względem artystyczny, a został on zaaranżowany przez trzy artystki, które zajmują się na co dzień ilustracją, czyli Agata Dudek, Monika Hanulak i Małgorzata Nowak oraz nie wolno zapominać, że dzieci również wzięły udział w przygotowaniu tej przestrzeni. Wszyscy odwiedzający będą mogli dostrzec jak wygląda LAS pełen magii, spotkają oni leśnych mieszkańców, niesamowitą naturę oraz wiele materiałów plastycznych, dzięki którym będą mogli przelać swoją wyobrażenia do świata rzeczywistego.

Znacznie więcej informacji można znaleźć na stronie.

Ośrodek Szkoleniowo – Badawczy w Ostoi chciałby zaprosić zainteresowanych do tego, aby wzięli udział w Feriach z Dobrą Energią. Te zajęcia mają przekazać uczestnikom sporo wiedzy na temat tego w jaki sposób mogą otrzymać energię oraz w jaki sposób powinno się zajmować środowiskiem naturalnym. Dodatkowe i bardziej szczegółowe informacje znaleźć można na specjalnie do tego utworzonej stronie. 

Warto też zwrócić uwagę na ofertę Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki, ponieważ przygotowana została naprawdę niezła gratka dla wszelkiego rodzaju fanów techniki oraz motoryzacji. Muzeum Techniki i Komunikacji zaprasza wszystkie dzieci od 8 do 10 lat na to, aby wzięły udział w warsztatach plastyczny pod tytułem „Coś z niczego”. Zajęcia te będą odbywać się w pierwszym tygodniu ferii i będą trwać przez trzy dni od wtorku 20.01, aż do piątku 23.01. Zajęcia będą odbywały się w godzinach od 10:30 do 12:30.

O wiele więcej informacji o feriach w Muzeum Techniki i Komunikacji można znaleźć na oficjalnej stronie. 

0 0 votes
Daj ocenę