Jak pozbyć się choinki?

Jak pozbyć się choinki?

8 stycznia 2015 0 przez Karol

Święta, święta i po świętach, ale co z choinką? Raczej mało mądrą decyzją byłoby wyrzuceniem jej na śmietnik. W zasadzie okazuje się, że jest wręcz przeciwnie. Bez większego problemu można zostawić choinkę przy pojemniku na odpady komunalne. Miasto zobowiązało się do tego, że będzie odbierać od mieszkańców ich uschnięte drzewka, aż do końca lutego i to całkowicie za darmo.

Według zapisów uchwały Rady Miasta dotyczącego zakresu usług w zamian za opłatę za gospodarowanie odpadami od 1 stycznia do 28 lutego br. miasto jest zobowiązane do tego, aby zająć się realizacją odbioru wystawionych przy punktach wywozowych choinek naturalnych. Taka czynność będzie dokonywana raz w tygodniu w przypadku zabudowy jednorodzinnej oraz dwukrotnie w tygodniu w przypadku zabudowy wielorodzinnej.

Tomasz Klek pracujący w Biurze Prasowym Urzędu Miasta twierdzi, iż:

W ubiegłym roku odebrano od mieszkańców blisko 50 ton choinek

Choinki, które zostaną wystawione do wywozu zostaną potraktowane jako odpad biodegradowalny, dlatego też nie mogą znajdować się na nich żadne lampki, ozdoby i to obojętnie czy są wykonane z tworzywa sztucznego, metalu, szkła czy też papieru.

Punkty wywozowe to nic innego jak miejsca, w których umieszczone są pojemniki, w których zbierane są odpady komunalne, czyli potocznie śmietniki. Tomasz Klek ponadto informuje o tym, iż istotne jest podanie adresu takiego miejsca, z którego mają zostać odebrane drzewka:

Brygady realizujące odbiory odpadów komunalnych z zamieszkałych nieruchomości mają obowiązek zgłaszać adresy, przy których znajdują się choinki. Drzewka te będą odbierane w najbliższym terminie. Konieczność wywozu choinki można też zgłaszać samemu bezpośrednio do firm obsługujących daną nieruchomość.

Kontakt, który umożliwi zgłoszenie odbioru choinek:

  • Sektor I: gabaryty.szczecin@remondis.pl lub tel.: 91 43 10 834
  • Sektor II: magdalena.stefanska@sitapolska.com.pl tel. 515-224-313 lub 91 4831152 wew. 106
  • Sektor III: gabaryty.szczecin@remondis.pl lub tel.: 91 43 10 834
  • Sektor IV: choinki@mpo.szczecin.pl lub tel. nr 91 46 23 977 lub 91 46 23 976