Inauguracja drugiego semestru Samsung LABO

Inauguracja drugiego semestru Samsung LABO

10 marca 2015 0 przez Karol

Już od 5 marca studenci zaczęli uczestniczyć w drugim semestrze zajęć, które prowadzone są w ramach programu pilotażowego Samsung LABO, który działa w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Dzięki organizowanym kursom, studenci są w stanie rozwijać własne inicjatywy związane z aplikacjami mobilnymi, aby być w stanie następnie później zrobić z nich przynoszący zyski biznes.

Projekt Samsung Labo działa od października 2014 roku, a studenci w drugim już semestrze mogą oczekiwać naprawdę wielu zmian. Przede wszystkim odświeżeniu ulegnie infrastruktura sieciowa sali i zostanie poszerzona gama sprzętu mobilnego Samsung, dzięki czemu będą oni w stanie testować własne pomysły na aplikację. Prawda jest jednak taka, że nie są to najważniejsze kwestię, gdyż najbardziej istotne jest to, że przedstawiciele firmy Samsung na wskutek konsultacji z młodymi ludźmi i koordynatorami projektu postanowili podnieść poziom dydaktyczny, dzięki czemu są w stanie skupić się na dwóch najbardziej innowacyjnych platformach do programowania jakimi są SmartTV i Tizen. Co ciekawe drugą platformę użytkuje się nie tylko w kwestii urządzeń mobilnych, ale również dotyka ona sfery dopiero co rozwijanych SmartHome. Promowanie tego typu rozwiązań oraz rozwijanie wiedzy w tym zakresie jest ściśle związana ze strategią, którą podąża koreański gigant, na wskutek czego jest w stanie promować przyszłościowe zawody, które będą dopiero pojawiały się na rynku pracy, w ciągu najbliższych lat, a to wszystko dzięki rozwojowi nowoczesnej technologii i urządzeń mobilnych.

Blanka Fijołek, CSR & Sponsorship Senior Manager Samsung Electronics Polska:

Z ogromną radością witamy kolejnych studentów w progach naszego Samsung LABO. Do ich dyspozycji oddaliśmy najnowszy sprzęt marki Samsung oraz usprawnienia w porównaniu z pierwszym semestrem, aby ich praca była jeszcze bardziej owocna i komfortowa. Jesteśmy przekonani, że rozwijająca się współpraca z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie, przyniesie wiele korzyści zarówno samej uczelni, jak i regionowi Zachodniego Pomorza, a co najważniejsze – studentom, którzy biorą udział w projekcie.

Samsung Labo jest projekt, który pełni rolę swoistej odpowiedzi na to co przez cały czas wskazywali eksperci, czyli na potrzebę wykwalifikowanych pracowników zajmujący się branżą ICT w Polsce i na rynkach międzynarodowych. Chcąc wpisać się w ten trend, Samsung postanowił wyjść z inicjatywą, która ma na celu aktywizację zawodową studentów, którzy aktualnie znajdują się w dniu dzisiejszym na ostatnim kierunku studiów technicznych. Ta grupa studentów, która weźmie udział w kursach Samsung LABO, zyska niezwykłą szansę, aby rozwinąć się pod względem kompetencji w jednej z dziedzin ICT, a ponadto o wiele łatwiej będzie im otworzyć własne przedsiębiorstwo w tej branży.

Drugi semestr zajęć Samsung LABO, będzie okresem, z którego skorzystają również studenci z Uniwersytetu Szczecińskiego, a nie tak jak to było dotychczas tylko i jedynie Ci, którzy studiują na wydziałach Informatyki i Elektryki na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. Pozwoli to większemu gronu studentów rozwijać swoje własne, nowatorskie pomysłu w kwestii konwergentnych aplikacji mobilnych. Dzięki ukończeniu Samsung LABO studenci zyskują nieoczekiwaną szansę na otrzymanie certyfikatu ukończenia kursu, który jest finansowany przez jedną z najbardziej rozwiniętą i innowacyjną firmą świata. Studenci, którzy wykażą się najlepszym zaangażowaniem i pomysłowością będą w stanie otrzymać granty finansowe, bądź sprzętowe, dzięki czemu będą mogli otworzyć własne firmy, bądź otrzymają zaproszenie na płatne praktyki, które będą się odbywać w Centrum Badawczo-Rozwojowym Samsung w Poznaniu, bądź Warszawie.

Samsung Electronics Co. Ltd. należy do grona liderów jeżeli chodzi o kwestię technologiczną na świecie. To właśnie ta firma stoi za naprawdę duża ilością odkryć i nowatorskich rozwiązań, które były w stanie w pewnym stopniu zmienić całkowicie postrzeganie świata i współczesnego rynku technologicznego, dzięki czemu ludzie na całym świecie mogli zapoznać się innowacyjni możliwościami. Firma funkcjonuje w przeszło 80 krajach, gdzie zatrudnia blisko 286 tysięcy pracowników, zaś jej roczne obroty oscylują na poziomie 216,7 miliarda USD.